Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Ūkis
Atnaujintose bulidėse auga kontroliuojami veisliniai buliai

Šilutė. Po rekonstrukcijos duris atvėrė įmonės „Šilutės veislininkystė" atnaujintos bulidės, kuriose laikoma 330 galvijų (iš jų 112 veislinių kontroliuojamų bulių). Pažangių pertvarkymų naudą netruks pajusti mėsinių galvijų augintojai.

Kaip teigė „Šilutės veislininkystės" direktorius Šarūnas Nenartavičius, įgyvendinusi 2014-2015 m. numatytą projektą, įmonė stiprins mėsinių veislių galvijų produktyvumo stebėseną ir kontrolę, didins galvijų skaičių, plės komercinę veiklą (šiuo metu parduoda veislinius bulius, turinčius galvijų kilmės pažymėjimus).

Š. Nenartavičius tiki, kad įmonė teiks visokeriopą naudą ūkininkams

Bioversija 2024 04 15 m7

Kaip netolimos ateities perspektyva numatytos inovatyvios priemonės - jaunų buliukų antkakliai su mikroschemomis. „Tai padės tiksliai nustatyti, kiek gyvuliai suvartoja pašarų, atėję į šėryklą, koks jų priesvoris ir kiti rodikliai", - teigė direktorius. Taip pat jis pasidžiaugė, kad anksčiau pas ūkininkus iš įmonės išvažiuodavo 3-4 buliai, o šiuo metu - apie 20 ir paklausa bei pasitikėjimas auga. Įmonės planuose yra aukciono aikštelės įrengimas, technikos atnaujinimas.

Įmonėje lankėsi žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė 

Atnaujintose bulidėse dirba 8-10 darbuotojų kartu su sezoniniais pagalbininkais. Iš viso įmonė turi 200 ha nuomojamos žemės (iš valstybės ir ūkininkų). Veiklos pristatymo renginyje svečiai turėjo galimybę patys įsitikinti rekonstruotų bulidžių privalumais, apžiūrėti veislinius bulius. „Šilutės veislininkystės" kontroliuojamoje bandoje yra limuzinų, aubrakų, šarolė, simentalų, angusų ir kitų veislių bulių.

Su Lietuvos mėsinių galvijų auginimo tendencijomis ir perspektyvomis renginyje supažindino mėsinės galvijininkystės plėtojimo Lietuvoje pradininkas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras prof. Česlovas Jukna. Anot mokslininko, Lietuva privalo turėti veislininkystės stuburą, t. y. žinoti, kokia ilgalaikė perspektyva, kokios verslo galimybės ir kita.



Prof. Č. Jukna tiki veislininės galvijininkystės plėtra Lietuvoje

„Plėtojant mėsinę galvijininkystę, reikia nukreipti ir skatinti ūkininkus, kad vertintų savo buliukus, vestų selekcinę programą" - pabrėžė prof. Č. Jukna.

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos prezidentė Laura Mišeikienė teigė, kad mėsinė galvijininkystė Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius, tad daugelį dalykų dar reikia išsiaiškinti, įvaldyti, išbandyti. „Mokomės iš pieninių galvijų augintojų, tačiau pasitaiko savų niuansų", - sakė prezidentė.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, sveikindama besiplečiančią įmonę, kalbėjo apie investicijos naudą, padėkojo prieš tai buvusiam žemės ūkio ministrui už iniciatyvą skatinti veislininkystės Lietuvoje plėtrą. „Linkiu, kad visoje gyvulininkystėje suklestėtų veislininkystė, tuomet, tikiu, ūkininkai realiai įsitikins to nauda", - sakė V. Baltraitienė.

Su atnaujinta įmonės veikla susipažino ir žemės ūkio viceministrai S. Cironka ir V. Martusevičius, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos, Lietuvos zootechnikų sąjungos vadovai ir atstovai, mokslininkai, kiti svečiai.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos