Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Ūkis
Agurkus šiltnamiuose pakeitė braškės

Kėdainiai. Agronomas Vygintas Kaupelis treti metai savo šiltnamiuose augina ne agurkus, kurie taip populiarūs Kėdainių krašte, o braškes. Galbūt ateityje šiltnamiuose kekes svarins ir vynuogės.

Aristavoje, prie V. Kaupelio namų esančiuose maždaug 7 arų šiltnamiuose, ilgus metus augo agurkai, bet atėjo laikas apsispręsti: investuoti keičiant žemę ar ieškoti kitų augalų, tinkamų auginti šiltnamyje.

„Vis pagalvodavau apie braškes. Jos dera trumpiau, tad auginant jas esi šiek tiek laisvesnis. Jei su agurkais tenka dirbti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, tai braškių auginimo laikas gerokai trumpesnis - iki vasaros vidurio. Vienais metais pabandėme braškių auginti labai nedaug. Jos puikiai augo ir derėjo, tai pamažu jų dauginome",- sako V. Kaupelis.

Bioversija 2024 04 15 m7

Braškės šiltnamyje auga puikiai ir duoda pavydėtiną derlių

Aristaviškis dviejuose šiltnamiuose augina dviejų veislių braškes. Asia veislės braškės jam labiau patinka: šios uogos didesnės, stangresnės, kvapnesnės. Elianny veislės braškės kiek trapesnės - jos tarsi tirpsta burnoje.

Braškių daigus agronomas užsisako dar žiemą. Daigelių sulaukia maždaug kovo mėnesį. Juos sodina į vazonus ir pradeda auginimo ciklą. Braškėms daug rūpesčio nereikalauja. Svarbu, kad gautų drėgmės ir reikiamų medžiagų. Dar būtina žydėjimo metu apsaugoti nuo šalnų.

„Galiu tik pasidžiaugti, jog šis pavasaris jokių staigmenų nepateikė - žiedai nepašalo, tad uogos dera gardžios, didelės ir gražios", - sakė braškių augintojas. Vazonus šiltnamyje sukėlė ant stelažų - taip patogiau skinti prisirpusias uogas.

Kad būtų patogiau skinti uogas, vazonuose augančios braškės pakeltos ant lentynų

Kolegos braškių auginimo naujokui buvo patarę, kad vienus metus augintos braškės antrais metais netinka. „Mane tikino, kad tos braškės tinka auginti tik vienus metus. Tačiau aš nepabūgau rizikuoti ir pernai vazonuose augintas braškes rudenį pasodinau į žemę. Jos peržiemojo puikiai ir veda gražų derlių. Tad rizikuoti nėra blogai", - patirtimi dalijasi aristaviškis.

Rudenį braškės buvo pridengtos šiaudais. Pavasarį šiaudų sluoksnis pamažintas. „Šiaudų palieku, kad žolės mažiau augtų, uogos būtų švaresnės ir nepūtų", - paaiškino braškių augintojas.

V. Kaupelis turi įvairių sumanymų: reikėtų pabandyti užauginti antrą braškių derlių. „Jei turėčiau tinkamas sąlygas daigams laikyti, tai jų nusipirkčiau daugiau ir bandyčiau po pirmojo derliaus braškes pakeisti kitomis. Tačiau to nedarau. Galvoju pats bandyti užauginti daigelių. O dar turiu svajonę šiltnamyje pabandyti auginti vynuoges. Galbūt irgi visai neblogo derliaus sulaukčiau," - svarsto vyras.

Pirmąjį braškių derlių V. Kaupelis skynė jau gegužės viduryje. Braškes iš savo šiltnamio jis tikisi valgyti iki birželio pabaigos, o tada jau galės planuotis atostogas. „Čia ir yra braškių auginimo privalumai - jų priežiūra sezoninė. Po darbymečio vasarą dar lieka laiko ir poilsiui", - sakė braškių augintojas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos