Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Technikos rinkoje - ir lietuviškų mašinų gamintojai

Akademija (Kauno r.) balandžio 4 d. Senkant Europos Sąjungos paramai dauguma ūkininkų atidžiau bei atsakingiau renkasi žemės ūkio mašinas, ieško optimalaus kainos ir kokybės santykio. Ši tendencija itin palanki tampa lietuviškų žemės ūkio mašinų gamintojams - jų gaminamų žemės dirbimo, pasėlių priežiūros mašinų kaina yra gerokai mažesnė nei užsienietiškų.

Lietuviškų purkštuvų naujienos

Lietuviškus laukų purkštuvus AGRO gaminančios bendrovės „Pasvalio agrodileris" generalinio direktoriaus Sigito Zajarsko pastebėjimu, lietuviškos mašinos savo kokybe nė kiek nenusileidžia iš kitų šalių atvežamoms, nes naudojama ta pati įranga, svarbiausios komplektuojamosios dalys įsigyjamos iš tų pačių tiekėjų.

Bioversija m7 2024 11 19

Gamintojo asortimente - 16 modelių purkštuvai, kurių rezervuarų talpa nuo 400 iki 4 000 l, o sijų pločio gama - nuo 12 iki 24 metrų. Pavasarinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi...2012" bendrovė kaip naujieną pristatė pernai metais pradėtus gaminti 4 000 l talpos ir 24 m darbinio pločio purkštuvus. „Veiklos pradžioje buvome daugiau orientuoti į mažesnį ūkį, tačiau kasmet stiprėjant ir modernėjant vidutiniam ūkiui auga ir našios technikos paklausa", - sakė S. Zajarskas. Jis atskleidė, kad bendrovės planuose - 6 000 litrų 30 metrų pločio purkštuvų gamyba, o šias mašinas tikimasi pristatyti jau kitais metais.

Per septynerius metus „Pasvalio agrodileris" pagamino 450 purkštuvų. Pernai pagamintos 73 pasėlių priežiūros mašinos, direktoriaus skaičiavimu, po vieną purkštuvą kas trys dienos. Pasak S. Zajarsko, lietuviškų purkštuvų paklausa nemaža, atranda juos ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ūkininkai - pernai 15 mašinų nukeliavo į kaimyninę šalį.

Paklausios ir lietuviškos žemės dirbimo mašinos

Ūkininkų dėmesio stoka nesiskundžia ir bendrovės „Laumetris" direktorius, vienas iš savininkų Kazimieras Čiurila. Dvidešimt metų žemės dirbimo padargus, priekabas ir puspriekabes gaminanti bendrovė parodoje pristatė stambiam ūkiui skirtus naujuosius germinatorius, kurie gali būti 9, 10 ir 12 m darbinio pločio.

„Mūsų gaminamą techniką atranda vis daugiau ūkininkų, kurie pirkdami savo lėšomis truputį kitaip skaičiuoja pinigus, be to, grįžta ir klientai, prieš 5-10 m. iš mūsų įsigiję padargus, tinkamus dirbti su mažesnio galingumo traktoriais, o dabar ūkiuose dirbantys gerokai galingesnėmis traukos mašinomis", - lietuviškos technikos pirkėjus apibūdina K. Čiurila. Jis pabrėžia, kad šiuolaikiniam ūkininkui bet ko neįsiūlysi - jis ne tik intensyviai domisi techniniais dalykais ir naujovėmis, bet ir apskritai techniškai bei technologiškai yra gerokai išprusęs.

Įmonės vadovas prisipažino, kad šiųmetė paroda buvo pirmoji, kurioje parduota beveik visa atsivežta technika. „Kaip gamintojams mums tai nėra labai gerai, nes tenka skubinti gamybą. Norintieji įsigyti vieną ar kitą mašiną dabar turi palaukti nuo 30 iki 45 dienų", - sako K. Čiurila, pridurdamas, kad artimiausi įmonės planai - gamybos apimčių plėtra, naujų cechų statyba, metalo valymo bei dažymo linijų įrengimas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek sumokėjote žemės mokesčio už 2024 metus?
    Visos apklausos