Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
„Metų traktorius 2025“: nominacijų pokyčiai pritraukė gerokai daugiau dalyvių

Milanas / Kaunas. Atsinaujinusiame jau ketvirtį amžiaus gyvuojančiame tarptautiniame konkurse „Metų traktorius 2025“ šiemet dalyvauja 16 traktorių gamintojų, kurie pristato 17 skirtingų prekių ženklų net 21 traktorių modelį. Viena iš konkurso naujovių – geriausio rinkoje esančio žemės ūkio roboto rinkimai.

Be naujos nominacijos „TotyBot“, skirtos pastebėti ir įvertinti autonomines mašinas, žemės ūkio robotus, keičiančius tradicinius traktorius, nuo šių metų šiek tiek pakeistos ir kitos nominacijos. Vietoj pagrindinio „Metų traktoriaus“ apdovanojimo atsiranda dvi naujos – „Didelės galios“ („HighPower“) ir „Vidutinės galios“ („MidPower“).

Į pirmąją nominaciją galės pretenduoti didesnės kaip 300 AG traktoriai, į antrąją – 150–280 AG modeliai.

Bioversija 2024 07 09 m7

Išlieka standartinio ir specialiosios paskirties traktorių kategorijos, tik be žodžio „geriausias“, atitinkamai „Utility“ ir „Specialized“ (lig šiol buvo „Best utility“ ir „Best of specialized“), taip pat toliau bus renkamas ir tvarus traktorius.

Beje, penkis kandidatus šiai jau šeštus metus gyvuojančiai nominacijai liepos gale iš visų konkursui pateiktų 21 modelio atrinks komisija.

Sugrįžimai ir nauji dalyviai

Šiemet vėl į traktoriaus rinkimus sugrįžo ilgamečiai jų dalyviai ir laimėtojai „New Holland“, kurie pernai nedalyvavo, kartu su tam pačiam CNH koncernui priklausančiomis „Case IH“ ir „Steyr“. Deja, kaip ir 2023 m., nedalyvauja „John Deere“ ir nė vienas SDF atstovas, įskaitant „Deutz-Fahr“.

Nepaisant to, dalyvių geografija išsiplėtė – jame dalyvauja po vieną naują Turkijos ir Indijos gamintoją, tai „Hattat Traktör“ ir „Tafe“. Tiesa, nors abi kompanijos konkurse dalyvauja pirmą kartą, tačiau tai nėra šių šalių debiutas: pirmą kartą 2022 m. Turkijai atstovavo „Basak“, pernai Indijai – net dvi gamintojos: „Farmtrac“ ir „Solis“. Konkursui savo kandidatą pirmą kartą pateikė „Ferrari“, „Yanmar“ ir „Lindner“.

Taigi šiais metais konkurse dalyvauja šios traktorių gamintojos: „Antonio Carraro“, „Argo Tractors“, „Case IH“, „Claas“, „Fendt“, „Ferrari“, „Hattat Traktör“, „Yanmar“, JCB, „Keestrack Rigitrac“, „Lindner“, „Massey Ferguson“, „McCormick“, „New Holland“, „Steyr“ ir „Valtra“.

Penkios kompanijos – „Argo Tractors“ (pristatė McCormick ir Landini prekių ženklų traktorius), „Case IH“, „Fendt“, „Massey Ferguson“ ir „Valtra“, iš kurių trys pastarosios priklauso korporacijai AGCO, pristatė po du modelius skirtingoms nominacijoms.

Tarp visų 21 pristatyto modelio – trys elektriniai traktoriai, kuriuos pristatė „Fendt“, „Keestrack Rigitrac“ ir „Ferrari“.

Daugiausia kandidatų – standartinio traktoriaus kategorijoje

Daugiausia kandidatų (šeši modeliai) pateikta standartinio traktoriaus nominacijai, mažiausiai (keturi modeliai) – specialiosios paskirties, nors ne vienus metus ši kategorija buvo gausiausia. Didelės ir vidutinės galios traktorių kategorijai pateikta po penkis modelius.

Dėl „Metų traktoriaus 2025“ didelės galios apdovanojimo šiemet varžosi Case IH Quadtrac 715 AFS Connect, JCB 8330 iCon, Massey Ferguson FM 9S.425, New Holland T7.340 HD ir Valtra S416.

Vidutinės galios nominacijos kandidatai: Case IH Puma 260 AFS Connect CVXDrive, Claas Arion 660, Fendt 620 Vario, McCormick X7.624 VT-Drive ir Valtra N175 Direct.

Gausiausioje standartinio traktoriaus nominacijoje varžosi gamintojos „Fendt“ modelis, kurio pavadinimo ir techninių duomenų negalima skelbti iki rugsėjo 17 d., taip pat kompanijos „Massey Ferguson“ traktorius – jam taip pat galioja embargas. Be jų, į standartinio traktoriaus apdovanojimą dar pretenduoja Hattat T4125, Lindner Lintrac 70 LDrive, Steyr 4120Plus ir Tafe 7515.

Specialiosios paskirties nominacijos kandidatai: Antonio Carraro spa Tony 8900 TRG, Ferrari E-Astral, Yanmar YT359 Rops, Keestrack Rigitrac B1e SKE 40 ir Landini Trekker 4.

Komisijos narių nutarimu, naujosios „TotyBot“ nominacijos nugalėtojas bus renkamas iš keturių šiuo metu rinkoje esančių ir laukuose jau dirbančių autonominių mašinų-robotų: AgXeed Agbot 5.115T2, AutoAgri ICS 20, Field Robotics Hammerhead ir Black Shire RC 3075.

Atrinktos tos mašinos, kurios parduodamos Europos rinkoje, turi trijų taškų pakabą, GTV arba elektros energijos perdavimą padargams, yra be kabinos ir jų minimalus techninės parengties lygis (TRL) yra 8. Renkant laureatą, didelis dėmesys bus skiriamas tiems techniniams sprendimams, kurie užtikrina saugumą ir tvarumą.

***

Įvadinis konkurso renginys „Let the challenge begin“ birželio 18–20 d. surengtas Milane, kur tarptautinei 25 žurnalistų komisijai traktorių gamintojų atstovai pristatė šių metų rinkimų kandidatus. Konkurso pagrindinė rėmėja – Indijos padangų gamintoja BKT, su kuria pratęstas bendradarbiavimas dar ketveriems metams.

Rugsėjį komisijos narius kai kurie gamintojai pakvies į lauko bandymus. Nugalėtojai bus skelbiami lapkričio 6 d. Bolonijoje (Italija) vyksiančioje parodoje EIMA.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos