Įmonė užtikrintai brėžia veiklos kryptį - į ateitį
2017-11-10

Šiauliai. Tarsi kosminiame erdvėlaivyje, kuris skraidina į ateitį - taip galėjo pasijusti vakar Šiaulių arenoje iš visos šalies susirinkę žemdirbiai. Moderniausių 3D technologijų, šviesų, garsų ir specialiųjų efektų pripildytoje arenoje buvo ne tik įspūdingai paminėtas įmonės „DOJUS agro" 25 metų jubiliejus, bet ir pristatyta naujausia šios įmonės atstovaujama žemės ūkio technika.

DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė pabrėžė, kad šie metai įmonei yra ypatingi: švenčiamas įmonių grupės 25 metų jubiliejus ir 20 metų bendradarbiavimo su kompanija „John Deere" sukaktis.

RVAC 21 09 30

„Visus šiuos metus diegiame naujoves ir dirbame siekdami kuo geriau aptarnauti jūsų valdomus ūkius, sumažinti rūpesčių jūsų nelengvame darbe. Pasirinkome kryptį tiekti geriausius rinkoje produktus", - pradėdamas renginį sakė DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė

Dėkojo klientams už pasitikėjimą

2018-ieji ypatingi tuo, kad kompanija „John Deere" švęs John Deere traktoriaus 100 metų jubiliejų, o pati kompanija „John Deere" gyvuoja jau beveik du šimtmečius ir visada buvo technologinio progreso smaigalyje. „Atstovaujame ir kitus visame pasaulyje pripažintus prekinius ženklus - tai Kuhn ir Köckerling bei šių metų naujieną - britų gamintoją Claydon. Kiekvieną dieną žemdirbius Lietuvoje aptarnauja 70 aukščiausios kvalifikacijos „DOJUS agro" serviso specialistų, iš kurių 40 yra mobilūs.

Šiais metais įmonėje vykstantys pokyčiai yra pirmiausia nukreipti į klientų aptarnavimo kokybės gerinimą ir ilgalaikių įmonės tikslų pasiekimą. Mes pasiruošę toliau investuoti į Lietuvos žemės ūkį ir eiti į jo tobulinimą kartu su jumis", - pabrėžė D. Dailidė ir dėkojo visiems žemdirbiams už pasitikėjimą.

„Šiandien stovime įmonės naujo raidos etapo pradžioje, turime didžiulių galimybių plėsti veiklą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Suprantame, kad kryptis į ateitį reikalauja naujų sprendimų. Ne tik pačios geriausios technikos ir technologijų, bet ir pačios geriausios, efektyviausios organizacijos, kuri galėtų pasiūlyti lanksčiausius sprendimus", - kalbėjo DOJUS įmonių grupės vykdantysis direktorius Audrius Kavaliauskas ir pristatė naują „DOJUS agro" direktorių Lietuvai Mindaugą Pasilauską

„DOJUS agro" direktorius Lietuvai Mindaugas Pasilauskas pabrėžė, kad nors įmonė ir toliau pasirengusi žemdirbius stebinti technikos naujovėmis, tačiau modernios technologijos nėra vienintelis dalykas, kuris lemia sėkmę versle. „Patikimas produktas, patikima partnerystė, patikimas servisas - tai ne tik žodžiai, kuriuos nuolat kartojame, bet ir vieni iš pagrindinių įsipareigojimų jums", - sakė M. Pasilauskas.

Sveikinimo žodį tardamas Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sakė tikįs, kad agroverslo laukia šviesi ateitis. „Būdami šioje šventėje jaučiame bendrą atmosferą: tai, ką jau padarėme ir tai, ką dar padarysime, yra mūsų bendro darbo rezultatas. Gerbiamas Pranas Dailidė yra verslininko inteligento pavyzdys ir įrodymas, kad agroverslo žmonėms rūpi ne tik jų verslas, bet ir jų partneriai. Beje, labai nudžiugau radęs naujausią informaciją, kad agroverslo įmonės mūsų šalyje pirmauja jau net ir pagal atlyginimo vidurkius", - pastebėjo ministras.

Renginyje dalyvavęs „John Deere" Centrinės Europos regiono vadovas Stefanas Luckė (Stefan Lutzke) prisiminė bendradarbiavimo pradžią - 1997 m., kai „DOJUS agro" tapo „John Deere" atstovu Lietuvoje. Paskui prisijungė Kaliningradas, Baltarusija, 2010 m. - Latvija, ir ši partnerystė tęsiasi. „Kai aš paklausiau savo kolegų, kas jiems pirmiausia sukirba galvoje išgirdus pavadinimą „DOJUS agro", jie atsako, kad tai asocijuojasi su stipria partneryste, profesionalumu ir aiškia orientacija į klientų aptarnavimą. Tai tikrai artima mums, nes labai susiję su kompanijos „John Deere" vertybėmis", - sakė S. Luckė ir pabrėžė, kad du dešimtmečius būti tokios garsios kompanijos kaip „John Deere" atstovu jau yra puikus pasiekimas.

„DOJUS agro" kolektyvo dovaną Stefanui Luckei (centre) - paveikslą, prie kurio sukūrimo prisidėjo kiekvienas darbuotojas - įteikė DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė (kairėje) ir DOJUS įmonių grupės vykdantysis direktorius Audrius Kavaliauskas

Pasak S. Luckės, žemdirbystės ateitis siejasi su dar didesne automatizacija, jungiamumu ir skaitmenizacija. Kaip pavyzdį jis pateikė jau kitą savaitę parodoje „Agritecnika" kompanijos „John Deere" pristatomą naujovę, kuri vadinama eksperto aliarmu. Tai sistema, kuri sugeba nuotoliniu būdu aptikti mašinos gedimus ir pranešti apie juos, arba aptikti problemą dar prieš gedimą. „Technikos atstovai taps daugiau konsultantais, teikiančiais paslaugas, kurios vadinamos bendru vardu Farmsight", - jau dabar įgyvendinamąateities viziją apibrėžė S. Luckė.

Technikos naujienos stebina galimybėmis

Pagrindinė renginio dalis buvo skirta naujiems technikos gaminiams. „DOJUS agro" produkto grupės vadovas Dangis Valaitis pristatė naujausią visiškai automatizuotą rotorinį S700 serijos kombainą su 10,5 m pločio pjaunamąja 635X, kuri yra skirta pjauti visoms kultūroms - pasiruošimas po rapsų kulti kviečius užtrunka tik apie 5 minutes. Active Yield sistema užtikrina maksimaliai tikslų derlingumo žemėlapių sudarymą (tikslumas 97 proc.). Naujasis valdymo porankis dar paprasčiau valdomas, patogi valdymo svirtis turi dar 8 papildomus programuojamuosius jungiklius, kuriuos kiekvienas operatorius gali susiprogramuoti pagal savo poreikius.

3D technologijų, šviesų, garsų ir specialiųjų efektų pripildytoje arenoje žemdirbiai jautėsi tarsi kosminiame laive, skriejančiame į ateitį

„Kad ir kiek truktų operatoriaus darbo diena, jis visada jausis komfortiškai, nejaus nuovargio ir pasieks pačių geriausių rezultatų. Nustatę grūdų kokybę (ICA2), aktyvinę automatinį vairavimą AutoTrack bei automatinį greičio palaikymą Harvest Smart, mėgausitės komfortišku darbu. Didžiausias našumas, geriausia grūdų kokybė ir mažiausi nuostoliai", - garantavo D. Valaitis.

Į Šiaulių vienas po kito areną įriedėjo net trys John Deere traktoriai - manevringasis 5125R, universalusis 6250 R ir galingasis vikšrinis 9570 RX. Pirmiausia žemdirbiai įvertino dažais kvepiantį, tik kelios valandos prieš renginį Lietuvą pasiekusį 5R serijos traktorių John Deere 5125R.

„Jūs esate pirmieji Lietuvoje, kurie galite išvysti šį traktorių gyvai. Jis sukurtas taip, kad būtų manevringas, vikrus, tačiau turėtų ir visus didelio traktoriaus privalumus - didelę galią, didelį komfortą ir ekonomiškumą. Apie tokią kombinaciją anksčiau buvo galima tik pasvajoti", - karštą naujieną pristatė produktų vadybininkas Paulius Orintas.

Pasiektas neįtikėtinai mažas traktoriaus apsisukimo spindulys - 3,75 m ir toks pats kompaktiškas apsisukimo spindulys išlaikomas net sumontavus frontalinį krautuvą. Todėl traktorius idealiai tinka darbui fermose, ankštuose kiemuose, angaruose. Tokio traktoriaus vardinė galia - nuo 90 iki 125 AG, todėl ši mašina gali dirbti ir palyginti sunkius lauko darbus.

„Tai ir labai ekonomiškas traktorius. Visai neseniai nepriklausoma Vokietijos organizacija DLG testavo 5R serijos traktorius ir nustatė, kad šios serijos traktoriai sunaudoja mažiausiai degalų lyginant su bet kokiu kitu traktoriumi iki 150 AG. Be to, šis traktorius atitinka visus ekologinius reikalavimus naudodamas tik dyzeliną, jam nereikia nė lašo AdBlue", - pabrėžė P. Orintas.

Galingą traktorių su vikšrine važiuokle 9570 RX į areną įvairavo garsus šalies krepšininkas Mindaugas Žukauskas - „DOJUS agro" yra vienas pagrindinių LKL rėmėjų

Traktorių paradą baigė galingasis vikšrinis 9570 RX. Devintoji RX traktorių serija sujungia visus ratinių ir vikšrinių traktorių privalumus į vieną mašiną. Dėl lankstinės konstrukcijos šis traktorius toks pat siauras kaip ratinis, bendras traktoriaus plotis su 762 mm vikšrais neviršija 3 m, o 4 vikšrų sistema suteikia didesnį sąlyčio su dirva plotą, negu gali 2 vikšrų ar ratiniai traktoriai su pačiais plačiausiais dubliais. Todėl toks traktorius tinka dirbti pačiomis bjauriausiomis ir šlapiausiomis sąlygomis.

9 RX vikšrai yra 20 proc. ilgesni, negu siūlo kiti gamintojai, tai reiškia 20 proc. mažesnį apsisukimų skaičių ir 20 proc. ilgesnį tarnavimo laiką. Didelio diametro prispaudimo ratukai užtikrina tolygų vikšro prispaudimą ir nereikalauja kasdienės priežiūros - nereikia kaskart tikrinti alyvos lygio: dar daugiau - alyvos keisti čia apskritai nereikia, nes ratukų guoliai yra sandariai uždaryti ir sutepti visam laikui. RX serijos traktorių vardinė galia gali siekti iki 620 AG.

Į visus klientų klausimus pasirengusi atsakyti išmaniojo ūkininkavimo strategijos „Farmsight" specialistų komanda

Renginyje dar buvo pristatyti naujausi Köckerling skutikliai, John Deere kintamos kameros V451M ir V461M presai, atsinaujinusios Kuhn sėjamosios su minimaliu žemės dirbimu ir naujiena rinkoje - britų gamintojo, juostinės sėjos eksperto „Claydon" sėjamosios ir ražienos akėtėlės. Visų naujovių gausą vainikavo išmanusis interaktyvus katalogas „Sprendimai 2018", kuriuos dovanų gavo visi renginio dalyviai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai