Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Spaudos centras
Ūkininkaujantiems ekologiškai – dvi naujos duomenų bazės
Asociatyvi Pixabay (StartupStockPhotos) nuotr.

Vilnius. Nuo gegužės bus nebenaudojama iki šiol veikusi Lietuvos ekologiškų sėklų duomenų bazė. Ūkininkai privalės naudotis dviem naujomis duomenų bazėmis, praneša Žemės ūkio ministerija.

Naujos duomenų bazės yra dvi : ekologiškos ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio augalų dauginamosios medžiagos „OrganicXseeds Lithuania“ ir Ekologiškai auginamų gyvūnų ir (arba) ekologinės akvakultūros gyvūnų jauniklių „OrganicXlivestock“.

„OrganicXseeds Lithuania“ bus galima pasitikrinti Lietuvoje siūlomą įsigyti ekologišką ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio augalų dauginamąją medžiagą, taip pat paprašyti leidimo naudoti neekologišką augalų dauginamąją medžiagą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip ir anksčiau, leidimų nereikės gauti augalų dauginamajai medžiagai, kurią Žemės ūkio ministerija bus įtraukusi į bendrą tų metų leidimą, kuris taip pat bus randamas naujojoje bazėje.

„OrganicXlivestock“ bazėje bus galima pasitikrinti informaciją dėl Lietuvoje siūlomų įsigyti ekologiškų  gyvūnų ir žuvų jauniklių, taip pat paprašyti leidimo dėl neekologiškai išaugintų gyvūnų ir žuvų jauniklių.

Veiklos vykdytojai, kurie prekiauja ekologiška arba perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio augalų dauginamąja medžiaga, duomenis apie ją gali pateikti Europos Sąjungos valstybėms narėms skirtoje duomenų bazėje.

ŽŪM teigimu, naujos Lietuvai skirtos duomenų bazės turėjo būti sukurtos vadovaujantis Europos Sąjungos ekologinės gamybos reglamentu. Sutartis dėl tokių duomenų bazių pritaikymo mūsų šaliai ir naudojimosi jomis buvo sudaryta su Vokietijos ekologinio žemės ūkio tyrimų institutu.

Bazių administravimą, tvarkymą ir veiklos vykdytojų konsultavimą pavesta atlikti Žemės ūkio duomenų centrui. Už leidimų išdavimą naudojantis šiomis bazėmis bus atsakinga VšĮ „Ekoagros“.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos