Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Rinka
Prancūzų ūkininkai pasiekė savo: uždraudžiamas tam tikrų produktų importas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Paryžius. Prancūzų žemdirbiai, neseniai šalyje surengę masinius protestus, turėjo daug priekaištų vyriausybei. Ūkininkams nesuprantama, kodėl net ir turinti pakankamai žemės ūkio naudmenų Prancūzija yra priversta iš trečiųjų šalių importuoti paukštieną, taip pat vaisius ir daržoves, kuriems auginti naudojamas ES uždraustas pesticidas – neonikotinoidas tiaklopridas.

Prancūzijoje vykstant ūkininkų protestams, diskusija apie šalies maisto suverenitetą pasiekė naują lygį. Maisto suverenumas jau keletą metų yra tokio masto politinis prioritetas, kad šalies vyriausybė net pervadino žemės ūkio ministeriją į „Žemės ūkio ir maisto suverenumo ministeriją“.

Tačiau formalumai išspręsti susikaupusių problemų nepadėjo. Prancūzija vis dar toli nuo tikslo apsirūpinti daugeliu žemės ūkio produktų.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pusė Prancūzijoje suvartojamų vaisių ir daržovių, taip pat paukštienos, importuojama. Maždaug 85 proc. gėlių taip pat atvežama iš už šalies ribų. O kartu su importuojamomis gėlėmis į šalį patenka ir vabzdžiai kenkėjai, kartais labai atsparūs insekticidams, pavyzdžiui, tripsai.

Prancūzijos ūkininkai savo ruožtu mano, kad šalis turi pakankamai žemės ir išteklių, kad šiose srityse taptų daug savarankiškesnė, priimdama pagrįstus teisės aktus, įskaitant reguliuojančius pesticidų naudojimą.

Protestų metu ūkininkai prisiminė, kaip valdžia nacionaliniu lygiu jiems uždraudė Europos Sąjungoje leidžiamus augalų apsaugos produktus. Todėl per protestus prancūzų žemdirbiai atakavo Ispanijos sunkvežimius su daržovėmis ir vaisiais, teigdami, kad juos auginant buvo panaudoti Prancūzijoje uždrausti pesticidai.

Dėl to Prancūzijos vyriausybė nusprendė nuo šiol derinti savo augalų apsaugos sprendimus su bendra ES politika. Deja, tai nepatiko Prancūzijos maisto saugos agentūrai (ANSES) ir šalies aplinkosaugos organizacijoms.

Po ūkininkų protestų Prancūzijos vyriausybė paskelbė, kad dabar uždraus iš trečiųjų šalių importuoti vaisius ir daržoves, apdorotus tiaklopridu (2020 m. ES uždraustas neonikotinoidas). Produktai iš trečiųjų šalių dabar turi atitikti tuos pačius standartus kaip ir ES produktai, kad būtų išvengta nesąžiningos konkurencijos.

Šaltinis: agroberichtenbuitenland.nl.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos