Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Pradedamas paukštienos eksportas į Japoniją

Vilnius. Verslininko Tautvydo Barščio kontroliuojama žemės ūkio produktų perdirbimo ir maisto gamybos grupė „Kauno grūdai" pirmadienį eksportavo maždaug 20 tonų vištienos produktų į Japoniją. Tai pirmoji Lietuvos bendrovė, eksportavusi paukštieną į vieną didžiausių Azijos rinkų. Netrukus ja paseks ir „Arvi kalakutai".

„Po metų pradžioje gauto leidimo Lietuvos gamintojams eksportuoti paukštieną ir jos gaminius į Japoniją iš karto sulaukėme užklausų, tad lygiai po pusmečio jau pagaminome pirmąjį užsakymą ir pirmoji lietuviškų termiškai apdorotų vištienos gaminių siunta jau sukomplektuota", - BNS teigė „Kauno grūdų" vadovas T. Barštys.

Pirmasis krovinys iš Klaipėdos uosto išplaukė pirmadienį. Bendrovė teigia, kad tai Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų produkcija, tačiau neatskleidžia konkrečių produktų. „Kauno grūdai" yra gavę dar du Japonijos užsakymus.

Paukštieną į Japoniją eksportuoti netrukus tikisi ir kalakutienos perdirbimo įmonė „Arvi kalakutai".
„Planuojame vežti, bet kol kas negaliu pasakyti, kada išvešime ir koks tai bus kiekis. Manau, kad mėnesio laikotarpyje tai turėtų išaiškėti. Jau yra sutarti ir produktai, ir jų kainos. Dabar telieka klausimas, kiek ir kada", - teigė įmonės vadovas Matas Niparavičius.

Bioversija 22 08 31

Sausio pabaigoje Japonija suteikė paukštienos ir jos produktų eksporto sertifikatus Lietuvai. Vasario pabaigoje mėsos perdirbimo įmonės „Utenos mėsa", „Agaras" ir „Krekenavos agrofirma" gavo leidimus eksportuoti jautieną į Japoniją.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos