Pirmoji „Rokiškio sūrio“ laktozės siunta į Kiniją
2017-03-17

Vilnius. Viena didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris" šią savaitę pradeda vežti laktozę į Kiniją - tai bus antrasis produkcijos krovinys iš Lietuvos po to, kai Vilkyškių pieninė sausio viduryje į Kiniją eksportavo mocarelos sūrį.

„Kovo 18 dieną pirmieji 100 tonų mūsų laktozės iškeliauja iš Klaipėdos uosto į Kinijos Daliano uostą. Turime sutartį su tiesioginiu pirkėju, kuris mūsų produktą naudos savo gamyboje kaip ingredientą. Tai bus jų vietiniai rinkai skirti produktai. Iš viso mes susitarėme, kad per 2 mėnesius turime išsiųsti 300 tonų laktozės", - BNS sakė „Rokiškio sūrio" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

Jo teigimu, kai neįvardijama Kinijos bendrovė gamyboje išbandys laktozę, bus sprendžiama dėl tolesnio bendradarbiavimo ir produktų siuntimo į Kiniją. D.Trumpa pridūrė, kad sandorio vertė - komercinė paslaptis.

RVAC 21 09 30

„Laktozė nėra skirta vartoti iškart. Iš mūsų šį produktą, pavyzdžiui, perka bendrovės „Mars" ir „Kraft Jaacobs". Laktozė dažniausiai naudojama kaip ingredientas įvairios konditerijos gamyboje. Dėl tolimesnio bendradarbiavimo bus sprendžiama, kai partneriai Kinijoje gautą produktą išbandys ne bandomosiomis partijomis, o normalioje gamyboje", - kalbėjo D.Trumpa.

„Rokiškio sūrio" grupė gamina įvairių rūšių sūrius bei pagrindinius kasdienius pieno produktus: pieną, sviestą, kefyrą, grietinėlę, grietinę, varškės sūrelius ir jogurtus.

Vilkyškių pieninė sausio viduryje į Kiniją eksportavo maždaug 20 tonų mocarelos sūrio.

Pernai rugpjūtį Kinija patvirtino 16-kos Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, galinčių eksportuoti į šią milžinišką rinką, sąrašą. Kinijos rinka yra labai svarbi Lietuvai, kuri po 2014 metų rugpjūtį Rusijos paskelbto maisto produktų embargo prarado labai pelningą rinką, kur šalies pienininkai eksportavo apie 20-40 proc. produkcijos.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai