Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Per dešimt veiklos metų - tvirtos pozicijos rinkoje

Vilnius, rugpjūčio 29 d. Kompanija „Syngenta Agro Services AG" veiklą Lietuvoje pradėjo prieš 10 metų, o dabar dirba ir Latvijoje bei Estijoje. Siūlydama platų augalų apsaugos produktų spektrą profesionaliems augintojams, kartu skirdama daug dėmesio aplinkosaugai, konsultacijoms, mokymams, kompanija yra gerai žinoma Baltijos šalių žemdirbiams.

Nuo 2001 m. veikusi tik Lietuvos rinkoje, o nuo 2007 m. - ir Latvijoje bei Estijoje, kompanija turi tvirtas pozicijas rinkoje. „Syngenta Agro Services AG" atstovybės Baltijos šalyse vadovas Oridijus Čaplikas pabrėžia, kad didžioji augalų kompanijos siūlomų apsaugos produktų dalis yra skirta profesionaliems augintojams. Beicai Maxim, Cruiser, Celest Trio, fungicidai AmistarXtra, Archer Top, Bravo, Ridomil Gold, herbicidai Axial, Banvel, Boxer, Fusilade Forte, insekticidai Actara, Eforia, Karate Zeon - tai tik dalis kompanijos produktų, gerai žinomų žemdirbiams.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Syngenta Agro Services AG" atstovybės vadovas Baltijos šalims Oridijus Čaplikas

Didelis dėmesys skiriamas ne tik produktų veiksmingumui, kokybei ir inovatyvumui, bet ir jų saugai - ir aplinkai, ir dirbantiems žmonėms. „Syngenta" yra viena iš tų kompanijų, kurių požiūris į aplinkosaugos problemas atsispindi ne tik diskusijose, bet ir realiuose darbuose, - sako O Čaplikas. - Pastaruoju metu augalų apsaugos produktams keliami žiauriai griežti reikalavimai ir mes vieni pirmųjų visus juos įgyvendiname. Tad rinkdamiesi mūsų produktus, klientai gali būti ramūs, kad visi aplinkosauginiai reikalavimai bus išlaikyti".

Daug dėmesio skiriama žemdirbių mokymams ir konsultacijoms. Žiemos metu organizuojamuose mokymuose rengiamasi ateinančiam sezonui, aiškinami naujausių produktų veikimo principai, analizuojamos praėjusių metų klaidos. Vegetacijos sezono metu rengiamos lauko dienos, kur žemdirbiams aiškinamos sezono aktualijos, konkretizuojamas purškimų laikas. Daug dėmesio skiriama pastaruoju metu pastebimai piktžolių, kenkėjų ir ligų sukėlėjų rezistentiškumo problemai spręsti.

Per veiklos Baltijos šalyse dešimtmetį buvo ir nelengvų momentų - veiklos plėtra buvo sulėtėjusi 2006 ir 2009 m. 2006-aisiais kritusį pardavimų lygį lėmė gamtos sąlygos, kai dėl stiprios sausros didžioji dalis pasėlių buvo purkšti tik vieną kartą vietoj technologiškai įprastų 2-3 purškimų. 2009-aisiais apyvartos smukimą lėmė pagrindinės „Syngentos" kompanijos nepasitikėjimas tuo metu Baltijos šalyse buvusia itin sunkia ekonomine situacija. „Tiesiog nenorėdama rizikuoti, kompanija suveržė diržus", - tą laikotarpį prisimena O. Čaplikas.

Šveicarijoje, Bazelio mieste, kompanija „Syngenta" sukurta prieš 11 metų - 2000-aisiais, susijungus dviem įmonėm - „Novartis" ir „Astra Zeneca". Tačiau kompanijos ištakos siekia 250 metų - atspirties tašku kompanijos istorijoje laikomi 1758-ieji, kai buvo įkurta firma „Geygy". Šiuo metu kompanija „Syngenta" turi 26 tūkst. darbuotojų, veiklą plėtoja 90 pasaulio šalių.

„Syngenta Agro Services AG" atstovybėje Lietuvoje dirba 10 darbuotojų, Latvijoje - trys, Estijoje - vienas. Įmonės apyvarta pernai siekė 12 mln. eurų (41,4 mln. litų), o pirmąjį šių metų pusmetį - 13 mln. eurų (44,8 mln. litų).

Stilizuotomis laivo įgulos narių uniformomis pasipuošusi „Syngenta Agro Services AG“ atstovybės Lietuvoje komanda įmonės dešimtmetį pažymėjo kelte „Nida“

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos