Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Lietuviška žemė pigiausia Europos Sąjungoje

Londonas, birželio 15 d. Kai 2004-aisiais Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija, Čekija, Slovakija ir Vengrija stojo į Europos Sąjungą, šiose šalyse buvo imtasi priemonių užkirsti kelią žemės sklypų pardavimui užsieniečiams, kadangi žemė čia kainavo pigiau negu senosiose ES šalyse, rašo „Agra Europe".

Nepaisant ES galiojančių laisvo kapitalo judėjimo taisyklių ir draudimo diskriminuoti dėl pilietybės, minėtose septyniose šalyse buvo nustatytas 7 metų draudimas užsieniečiams pirkti žemės ūkio paskirties žemę. Kai kurių šalių prašymu šis pereinamasis laikotarpis dar pratęstas.

Lenkijoje pereinamasis laikotarpis bus taikomas dar 5 artimiausius metus. Čekijoje ir Estijoje žemės kainos jau prilygsta kainų vidurkiui kitose ES šalyse. Tačiau Lietuvoje ir Slovakijoje jos yra daug mažesnės. Todėl Europos Komisija šioms šalims leido pratęsti draudimą dėl žemės pardavimo užsieniečiams iki 2014 metų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Agra Europe" pabrėžia, kad žemės kainų skirtumai ES šalyse yra dar labai didžiuliai: 1 ha kaina svyruoja nuo 300 eurų (maždaug 1 000 litų) Lietuvoje iki 40 tūkst. eurų (maždaug 140 tūkst. litų) Nyderlanduose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos