Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Kviečius bus galima parduoti Malaizijoje

Vilnius. Malaizijos nacionalinės augalų apsaugos organizacija informavo, jog baigtos visos būtinosios procedūros ir lietuviški grūdai gali būti įvežami į šią didelę rinką turinčią Azijos valstybę. Iki šiol Malaizijoje nebuvo galima parduoti Lietuvoje užaugintų grūdų.

Norint eksportuoti kviečius į Malaiziją, būtinas Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) išduotas fitosanitarinis sertifikatas (dokumentas išduodamas tuo atveju, jei išvežami grūdai atitinka Malaizijos keliamus fitosanitarinius reikalavimus), o kviečių importuotojas turi būti gavęs Malaizijos nacionalinės augalų apsaugos organizacijos išduotą importo leidimą.

Kviečių kroviniai turi būti apdoroti Lietuvoje registruotais fumigantais, kurių veiklioji medžiaga yra magnio fosfidas arba aliuminio fosfidas.

Bioversija 22 08 31

„Grūdų eksportas sudaro didelę dalį mūsų šalies eksportuojamos augalininkystės produkcijos. Po metus trukusių derybų, padedant Lietuvos ambasadai Japonijoje ir naujai paskirtam žemės ūkio atašė, daugiau kaip 30 milijonų gyventojų turinti Malaizija tapo dar viena šalimi, į kurią bus galima eksportuoti lietuviškus kviečius. Tikimės, kad šiais metais turėsime ir daugiau gerų žinių mūsų eksportuotojams", - sako VAT direktorius Sergejus Fedotovas.

Šiuo metu vyksta derybos dėl grūdų eksporto į JAV, Meksiką, Braziliją, Bangladešą, Kiniją. Taip pat tariamasi su Indijos pareigūnais dėl ilgalaikio susitarimo lietuviškų grūdų importui.

Lietuviški grūdai eksportuojami į daugiau nei 25 valstybes, tarp kurių: Saudo Arabija, Pietų Afrikos Respublika, Mozambikas, Iranas, Nigerija, Kenija, Egiptas, Baltarusija, Sudanas, Libano Respublika, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija, Rusija, Senegalas, Izraelis, Vietnamas,  Pakistanas ir kt.

Pagal VATŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos