Gyvūninės kilmės maisto produktų eksportuota daugiau
2020-07-28

Vilnius. Lietuvos gamintojai šių metų birželio mėnesį eksportavo per 30 proc. daugiau gyvūninės kilmės maisto produktų nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

„Nuosekliai didėja eksportas į Ukrainą, Baltarusiją, Italiją, Moldovą, Kiniją, Norvegiją, Indoneziją, kur iškeliauja didelę pridėtinę vertę maisto gamybos grandinėje turintys lietuviškos kilmės produktai – mėsa ir jos gaminiai, taip pat žuvis, pieno produktai“, – pranešime sakė VMVT direktorius Darius Remeika. 

 VMVT duomenimis, šių metų birželį stebimas visų lietuviškų mėsos gaminių eksporto augimas – per metus jis padidėjo 56 proc., o daugiausia buvo eksportuota paukštienos (918 tonos) ir jautienos (233 tonos).

RVAC 21 09 30

Augimą labiausiai lėmė padidėję paukštienos eksporto kiekiai į Gruziją (209 tonos), Baltarusiją (200 tonų) ir Kazachstaną (160 tonų). Daugiausia jautienos buvo eksportuota į Norvegiją (120 tonų), taip pat Ukrainą (63 tonos) ir Kiniją (52 tonos).

Pieno produktų eksportas padidėjo daugiau kaip 33 proc. iki 9,6 tūkst. tonų. Itin aktyviai savo produkciją eksportavo žuvies gamintojai – jos kiekiai birželį siekė 5,9 tūkst. tonų, arba beveik dvigubai daugiau nei pernai. Kone dvigubai daugiau žuvies buvo eksportuota į Ukrainą (5 tūkst. tonų) bei Moldovą (600 tonų). Taip pat išaugo žuvų konservų eksportas, šių gaminių daugiausiai teko Jungtinių Arabų Emyratų rinkai (96 tonos).

Šiuo metu maisto produktus, pašarus Lietuvos gamintojai eksportuoja į daugiau kaip 150 pasaulio valstybių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai