Europos Komisija blokuoja pieno kainų didėjimą
2017-07-18

Briuselis. Europos pieno taryba pareiškė, kad Europos Komisijos veiksmai, susiję su nugriebto pieno miltelių pardavimu mažomis kainomis, neigiamai veikia kainų santykiais pieno rinkoje.

Europos Komisija birželio 20 d. patvirtino dar 100 tonų nugriebto pieno miltelių pardavimą iš intervencinių atsargų po 185 eurų už 100 kg. Pasak Europos pieno tarybos, pardavimas žemesnėmis už realią vertę kainomis gali turėti neigiamos įtakos Europos ir tarptautinei pieno rinkoms.

„Europos Komisija turėtų pasimokyti iš praeities klaidų ir suprasti pagaliau, kad intervenciniai pirkimai nesuteikia pakankamai stabilumo pieno rinkoje, - teigė Europos pieno tarybos vadovas Romualdas Šaberis (Romuald Schaber)

Linas agro mob 21 04 01

Šios produkcijos žemiausia pardavimo kaina, atsižvelgiant į visas gamybos, taip pat transportavimo, perdirbimo ir rinkodaros išlaidas, turėtų būti bent 335 eurai už 100 kg. Siekiant sumažinti didžiules atsargas (maždaug 350 tūkst. tonų), reikia panaudoti kitus kanalus, pavyzdžiui, pieno miltelių naudojimą pašarams.

Europos pieno taryba taip pat pažymi, kad šis veiksmas akivaizdžiai prieštarauja pačios Komisijos teiginiui, esą pieno miltelių atsargų realizavimas bet kokia kaina nebuvo tinkama išeitis ir kad pagrindinis Komisijos tikslas yra išlaikyti rinkos pusiausvyrą ir susigrąžinti kainas į atitinkamą lygį.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai