Europoje klesti „juodoji“ arklienos rinka
2020-08-12

Haga. Europolas ir Interpolas vykdė devintąją koordinuotą OPSON operaciją, kuria siekiama pašalinti padirbtus ir nekokybiškus maisto produktus bei gėrimus iš rinkos.

Specialioji operacija „OPSON-2020“ vyko nuo 2019 m. gruodžio iki 2020 m. birželio mėn. Joje dalyvavo net 83 šalių teisėsaugos agentūros, o viena prioritetinių sričių buvo kova su nelegalia arklienos rinka.

Nelegalios arklienos rinka buvo išskirta kaip atskiras projektas, kuriam vadovavo teisėsaugos institucijų atstovai iš Belgijos, Airijos ir Nyderlandų.

Operatyvinė veikla buvo vykdoma dviem kryptimis: tikrinami dokumentai į skerdyklas siunčiamų  daugiau kaip 157 tūkst. gyvų arklių iš aštuonių šalių ir apie 117 tonų jų mėsos.

Gyvi gyvūnai ir arkliena buvo konfiskuoti skerdyklose Belgijoje, Airijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Nyderlanduose.

Kai kurių šalių skerdyklų patikrinimai parodė, kad apie 20 proc. importuotų arklių užsienio pasų turėjo klastojimo požymių, taip pat rasta arklienos su padirbtais dokumentais.

„Nelegalūs ir nekokybiški maisto produktai ne tik vartotojų apgaulė, bet gali sukelti didelę grėsmę jų sveikatai. Krizės metu nusikaltėliai ieško naujų būdų, kaip veikti nelegalioje rinkoje ir apgauti vartotojus“, - sakė vykdančioji Europolo direktorė Katerina De Bole (Catherine De Bolle).

Pavyzdžiui, arkliena dažnai parduodama kaip neva jautiena. 2013 m. tokios „arklienos jautienos“ pardavimų faktų buvo nustatyta daugelyje Europos šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę.

Perdirbtos mėsos produktai buvo reklamuojami kaip jautiena, tačiau iš tikrųjų didžiausią dalį juose sudarė arklių mėsa, kai kuriais atvejais - iki 100 proc. Apie tai rašo portalas farminguk.com.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai