Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Dvi žemės ūkio technika prekiaujančios Lietuvos įmonės įsitvirtina Estijoje ir Latvijoje

Vilnius, vasario 1 d. Šiemet ambicingus plėtros Baltijos valstybėse planus dėlioja bent dvi žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės: „Dotnuvos projektai" įsteigė atstovybes Estijoje ir Latvijoje, rengiasi pirkti pastatus ir pradėti statybas, o „Dojus agro" taip pat siekia įsitvirtinti Latvijoje.

Kelius į kaimyninių šalių rinką abiem bendrovėms atvėrė technikos gamintojai, leidę ten pardavinėti savo produkciją, nes vietos atstovai neatlaikė sunkmečio, rašo dienraštis „Verslo žinios".

„Dotnuvos projektai" Latvijoje nuomoja patalpas ir įdarbino 20 žmonių. Įsikūrimui jau išleista 2 mln. litų. Planuojama pirkti sklypą ir ten statyti pagrindinį prekybai skirtą pastatą. Vien šiais metais investicijos sieks 5 mln. litų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Estijoje įdarbinta 10 žmonių. Tikimasi, kad ateityje apyvarta šiose dviejose valstybėse bus tokia pat, kaip Lietuvoje.

„Dojus agro", gavusi leidimą atstovauti „John Deere" traktorių gamintojui Latvijoje, tikisi, kad kaimyninėje rinkoje pardavimų apimtis sudarys bent 50-60 proc., palyginti su Lietuva. 2010 metais įmonės apyvarta buvo 150,4 mln. litų.

Anot verslininkų, kitos tokios galimybės įsitvirtinti svetimoje valstybėje su palyginti mažomis investicijomis greitai nebus. Tuo labiau kad šiemet laukiama Estijos ir Latvijos rinkų atsigavimo.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos