Atvertas kelias eksportuoti į Japoniją
2019-02-04
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Nuo vasario 1 dienos įsigaliojus  Europos Sąjungos (ES) ir Japonijos laisvos prekybos sutarčiai, turėtų išaugti lietuviškų prekių eksportas į Japonijos rinką – bus panaikinta 91 proc. importo muitų, įskaitant visas pramonines prekes.

„ES-Japonijos susitarimas pagerins sąlygas 180 jau dabar į Japoniją eksportuojančių Lietuvos įmonių ir atvers naujas galimybes daugeliui kitų kompanijų“, – pranešime teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje penktadienį informavo, kad bus panaikinta didžioji dalis 1 mlrd. eurų vertės muitų, kuriuos kasmet sumoka į Japoniją eksportuojančios ES bendrovės.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Japonija yra pirmoji eksporto rinka lietuviškoms prekėms Azijoje. 2017 metais Lietuva į Japoniją eksportavo prekių už 118,8 mln. eurų, iš jų 96 proc. – lietuviškos kilmės. 

Pasak URM, tai – didžiausia iki šiol sudaryta ES laisvosios prekybos sutartis. Pagal ją Japonija panaikins muitus 97 proc. iš ES importuojamų prekių, bus pašalintos įvairios ilgalaikės netarifinės kliūtys, pavyzdžiui, dėl patvirtintų tarptautinių automobilių standartų, be to, ES maisto ir gėrimų eksportuotojams ir jų produktai galės pasiekti 127 mln. Japonijos vartotojų.

Visiškai įsigaliojus susitarimui metinės ES ir Japonijos prekybos vertė galėtų padidėti beveik 36 mlrd. eurų.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai