Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Rinka
Aptikti reikalavimų neatitinkantys herbicidai bus sunaikinti

Vilnius. Valstybinė augalininkystės tarnyba dėl neatitikimo nustatytiems reikalavimams sustabdė prekybą herbicidu B-Zone 480 ir panaikino leidimą juo prekiauti Lietuvoje.

Sausio pabaigoje Augalininkystės tarnyba gavo augalų apsaugos produktų (AAP) gamintojos bendrovės BASF prašymą nustatyta tvarka paimti „Synergy Generics Limited“ produkto B-Zone 480 ėminius kokybinės ir kiekybinės sudėties ištyrimui.

„Synergy Generics Limited“ deklaravo, kad jų  herbicidas B-Zone 480 yra tapatus BASF gamintojo produktui Basagran 480. Tai reiškia, kad minėtas AAP yra tokios pačios sudėties, gaminamas toje pačioje gamykloje.

Bioversija 23 09 01 m7

Augalininkystės tarnybos paimti produkto B-Zone ėminiai buvo tiriami augalų apsaugos gamintojo  BASF SE laboratorijoje. Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad  produkto B-Zone 480 cheminė sudėtis neatitinka gamintojo nurodytos specifikacijos. Todėl nuspręsta sustabdyti produkto tiekimą rinkai, o neatitinkantis reikalavimų AAP bus utilizuotas. Iš viso įvežta 11 tonų reikalavimų neatitinkančių herbicidų.

Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas sako, kad tai pirmasis atvejis mūsų šalyje, kai nustatyta, jog tapatus AAP neatitinka nustatytų reikalavimų. Pasak S. Fedotovo, Augalininkystės tarnyba yra pasirengusi užkirsti kelią tokiems pažeidimams, kai AAP tikroji sudėtis neatitinka dokumentuose nurodytos sudėties ar kitų reikalavimų.

„Pernai mūsų iniciatyva žemės ūkio ministrui pakeitus galiojusią tvarką, atsirado teisinė galimybė, esant įtarimams, imti AAP ėminius jų detaliai sudėčiai nustatyti, siekiant įsitikinti, kad jis yra kokybiškas ir atitinka gamintojo deklaruotus parametrus. Tai buvo didelis žingsnis į priekį, nes iki tol visi AAP naudojimo patikrinimai buvo dokumentiniai ir vizualūs“, – teigia S. Fedotovas.

Augalininkystės tarnyba BNS pranešė, kad chemikalus importavo Mažeikių įmonė „Alsa“. Ši įmonė  teigia nemačiusi įrodymų, kad produktas nesaugus.  Vienas „Alsos“ akcininkų Petras Linartas BNS sakė, kad įmonė šmeižiama, nes nėra objektyvių įrodymų, jog platinami produktai nesaugūs, ir ketina kreiptis į teismą.

„Mes taip nepaliksime, negalima taip daryti, viskas daroma vienašališkai. (...) Aš nesakau, kad saugūs, nesakau, kad nesaugūs. Tegul iš pradžių parodo įrodymus, nes mes jų nematėme. Prašome tyrimo analizių, o jie nieko neturi“, – BNS sakė P. Linartas.

VAT, BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos