„Agrokoncernas“ nupirko dvi žemės ūkio bendroves
2013-05-07

Vilnius. Bendrovė „Agrokoncernas“ už neskelbiamą sumą įsigijo finansinių sunkumų patiriančias Anykščių žemės ūkio bendroves „Jaros agrokompleksas“ ir „Elma“, kartu valdančias 1,7 tūkst. hektarų žemės.

Abi įmonės buvo nemokios ir keletą metų iš eilės dirbo nuostolingai. Jų savininkei bendrovei "Jara" iškelta bankroto byla. Akcijos ir pajai įkeisti, rašo "Verslo žinios".

Skaičiuojama, jog šis perėmimas kartu su prisiimtais įsipareigojimais "Agrokoncernui" kainuos daugiau kaip 10 mln. litų. Dar apie 2 mln. litų bus skirta bendrovių veiklai palaikyti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

"Šių įmonių vadovai mūsų prašė, kad jas pirktume, nes kreditoriai jau ieškojo, kaip atsiimti savo pinigus. Žmonės norėjo, kad išliktų verslas ir darbo vietos", - sakė "Agrokoncerno" savininkas Ramūnas Karbauskis.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis mano, kad jeigu Seimas priims įstatymą, draudžiantį didelėms verslo grupėms, valdančioms daugiau kaip 500 hektarų, įsigyti žemės, toks pirkinys, kaip šios dvi "Agrokoncerno" įsigytos bendrovės, bus vienas paskutinių didelių sandorių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai