


Vilnius. „Ne visų pieno sektoriaus dalyvių prasta situacija. Kai kurie ūkiniai subjektai už pieną gauna ir po 70 centų, kad tokiems ūkiams paramos iš viso nereikėtų“, – pareiškė Vytautas Buivydas, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas.
Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) siūlant pieno gamintojams iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, dalis žemdirbių tokiam paramos skirstymo modeliui nepritaria.
„Mes, žemdirbių atstovai, nesutinkame su tuo, nes manome, kad tai neteisinga. Paramą turėtų gauti tie ūkiai, kurie iš tikrųjų negauna savikainos kainos pieno kainoje ir jie patiria didžiulius nuostolius“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkas Vytautas Buivydas.
„Ne visiems pieno sektoriaus dalyviams yra prasta situacija. Matome, kad kai kurie ūkiniai subjektai už pieną gauna ir po 70 centų ir tai parodo, kad tokiems ūkiams tos paramos iš viso nereikėtų“, – pridūrė jis.
Pasak V. Buivydo, sausio mėnesį didžiausią žalą patyrė daugiau kaip 8 tūkst. ūkininkų, kuriems už pieno kilogramą motėta 15–35 centus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ministras K. Navickas: metai ūkininkams bus sunkūs
2023-06-02 -
Bearimė žemdirbystė ūkininkus domina, bet netenkina paramos sąlygos
2023-05-31 -
Ar modernėjantis žemės ūkis paliks vietos konsultantams?
2023-05-29
Skaitomiausios naujienos
-
Vyriausybė sumažino gazolių lengvatą, pritarė Pieno įstatymo projektui
2023-05-17 -
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija
2023-05-30 -
Patirtis: su tiesiogine sėja ūkyje baigėsi ramybė
2023-05-26
(0)