Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
ŽŪR: ne visų pienininkų situacija prasta

Vilnius. „Ne visų pieno sektoriaus dalyvių prasta situacija. Kai kurie ūkiniai subjektai už pieną gauna ir po 70 centų, kad tokiems ūkiams paramos iš viso nereikėtų“, – pareiškė Vytautas Buivydas, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas.

Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) siūlant pieno gamintojams iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, dalis žemdirbių tokiam paramos skirstymo modeliui nepritaria.

„Mes, žemdirbių atstovai, nesutinkame su tuo, nes manome, kad tai neteisinga. Paramą turėtų gauti tie ūkiai, kurie iš tikrųjų negauna savikainos kainos pieno kainoje ir jie patiria didžiulius nuostolius“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkas Vytautas Buivydas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Ne visiems pieno sektoriaus dalyviams yra prasta situacija. Matome, kad kai kurie ūkiniai subjektai už pieną gauna ir po 70 centų ir tai parodo, kad tokiems ūkiams tos paramos iš viso nereikėtų“, – pridūrė jis.

Pasak V. Buivydo, sausio mėnesį didžiausią žalą patyrė daugiau kaip 8 tūkst. ūkininkų, kuriems už pieno kilogramą motėta 15–35 centus. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos