Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Renginiai
Iš pasaulio čempionato grįžo Lietuvos artojai

Nairobis. Kenijoje vykusiose Pasaulinėse artojų varžybose Lietuvos atstovams nepasisekė. Vienas labiausiai patyrusių Lietuvos artojų kretingiškis Kazys Genčius liko paskutinis apverčiamųjų plūgų grupėje, o tradicinių plūgų grupėje jurbarkiškis Stanislovas Marcinkus užėmė  trečiąją vietą nuo galo, atsilikęs nuo 20 varžovų.

Artojus lydėjęs Aleksandro Stulginskio universiteto Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius Vaclovas Bogužas teigė, kad rezultatai atspindi lietuvių turėtas sąlygas. Anot jo, tik lietuviai ir čekai į varžybas neatsivežė savo traktorių ir plūgų.

„Mūsų artojai turėjo tenkintis tuo, ką davė varžybų organizatoriai. Gavome turkišką plūgą, kuris buvo be disko, be priešplūgio. Sudėtingos sąlygos, bet ko reikia tikėtis šalyje, kurioje arimo tradicijų beveik nėra.  Deja, neturėjome finansinių galimybių atsigabenti savo technikos ir plūgų, todėl ir teko tenkintis atitinkamais rezultatais. Vienas mūsų artojų turėjo vieną dieną susipažinti su traktoriumi, kitas - tik pusę", - sakė V. Bogužas.

Bioversija 22 08 31

Lietuvių komanda per iškilimingą varžybų atidarymą

Anot jo, karstinis dirvožemis buvo lipnus, lipo prie plūgo. „K. Genčius antrąją dieną iš viso nearė, nes nebuvo prasmės. Mūsų artojai turėjo nedaug laiko išbandyti traktorius. Jie tikrai pasirodė pagal turėtas galimybes, o S. Marcinkaus rezultatą netgi vertinčiau teigiamai, jis pasaulio čempionate dalyvavo pirmą kartą", - pažymėjo V. Bogužas.

Įprastų plūgų varžybų dalyviai dirbo 20 metrų pločio ir 100 metrų ilgio lauke, o apverčiamųjų plūgų varžybos vyko 42 metrų ilgio ir 100 metrų ilgio lauke. Čempionais atskirose grupėse tapo Airijos ir JAV artojai.

Kenijos žiniasklaida praneša, kad ne visi artojai atsigabeno savo traktorius. Minima, kad Kanados atstovas atsigabeno plūgą, bet naudojosi vietoje pasiūlytu traktoriumi. Pasak V. Bogužo, estai atsiplukdė savo techniką laivu, tam skyrę keliolika tūkstančių eurų. Airijos atstovai į Afriką atvyko likus kelioms savaitėms iki varžybų ir treniravosi. Vienas jų laimėjo auksą, kitas - sidabrą.

Kenijoje vykusias varžybas stebėjo šiose šalies prezidentas Uhuru Kenyatta. Jis pasakojo pirmą kartą išvydęs įspūdingus traktorius.

Afrikos šalyje varžybos buvo organizuojamos gruodį, kad jų dalyviams būtų bent kiek vėsiau, tačiau ir žiemą Kenijoje - iki 30 laipsnių karščio.

Kretingiškis K. Genčius Lietuvos garbę gynė jau 15 kartų.Prieš išvyką K Genčius kalbėjo, kad greičiausiai paskutinį kartą dalyvaus pasaulio artojų varžybose, kurioms iki šiol aukodavo savo atostogas,

Anot V. Bogužo, varžybose Kenijoje lietuviai turėjo dalyvauti vien dėl to, kad neprarastų teisės surengti pasaulio artojų varžybas Lietuvoje 2022 metais. Jos vyks Dotnuvoje. Šios varžybos   Lietuvoje vyko ir 2007 metais.

MŪ inf. Varžybų organizatorių nuotraukos

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos