Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Renginiai
Algirdiškio paroda – ūkininkų pasiekimų atspindys

Panevėžys. Dalyvauti veislinių gyvūnų parodoje Algirdiškyje – tai galimybė parodyti ir pamatyti šalies ūkiuose auginamus geriausius eksponatus, pabendrauti ir pasidalyti žiniomis.

Tad ir rugsėjo 18-19 d. vykusioje parodoje netrūko šurmulio, augintojai bendravo tarpusavyje, aptarinėjo eksponatus. Šįkart gausiausias ekspozicijas surengė dekoratyvinių paukščių ir triušių augintojai, atvežę dvigubai daugiau negu įprastai augintinių. Per dvi dienas parodyta 600 naminių paukščių. „Geriausiu veisliniu gyvūnu“ pripažintas draugiškas ir retos veislės kalakutas iš „Gyvo kalno“ sodybos.

Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos nariai atvežė parodyti jau parduotas holšteinų veislės telyčias, kad kiti ūkininkai matytų, kokie gyvuliai turi paklausą. Iš parodos gyvuliukai iškeliavo tiesiai į naujus ūkius. „Gyvuliai gražūs, tikrai yra į ką pažiūrėti“, - pasidžiaugė Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos direktorius (LGVA) Edvardas Gedgaudas.

Bioversija m7 2024 03 12

Lietuvos juodmargių, taip pat ir žalųjų galvijų augintojų asociacijos demonstravo holšteinus, išvestus iš Lietuvos juodmargių ir žalųjų veislių karvių.

Į parodą susirinkę lankytojai turėjo, į ką pažiūrėti

Itin aukštos veislinės vertės galvijų atvežė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) nariai. Parodoje demonstruoti limuzinų, angusų, aubrakų, šarolė, simentalų, galovėjų, hailendų, deksterių veislės atstovai.

Parodoje pieninius galvijus demonstravo trys šalies asociacijos

Kaip jau tampa įprasta, itin aktyviai veikia kai kurie Asociacijos veislių klubai – Limuzinų, Ekstensyvių veislių, Aubrakų, tuo pačiu priėmę ir naujų narių. Pirmosios dienos pabaigoje Limuzinų klubo nariai vaišino visus keptu veršeliu. Antrąją renginio dieną parodų centro manieže vyko mėsinių galvijų veislių pristatymas – kai apie toną sveriantys buliai lėkė per maniežą, pažiūrėti buvo į ką.

LMGAGA Limuzinų veislės klubas – kol kas aktyviausias iš visų

Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė Lietuvos sunkiųjų ir žemaitukų arklių veislių demonstravimas.  

Avių šįkart buvo nedaug, bet avių augintojai rengiasi ateinantį šeštadienį vyksiančiai specializuotai parodai, kuri vyks tame pačiame Algirdiškio parodų centre – dėl Radviliškyje siaučiančio koronaviruso ji čia perkelta iš „Šeduvos avininkystės“.

Ile de France veislės avys iš Augio Rimkevičiaus ūkio – dar naujiena Lietuvoje

Džiaugėsi parodiniais gyvuliais

Vis dėlto stambių gyvulių parodoje mažėja – laisvų gardų buvo. LGVA direktoriaus E. Gedgaudo manymu, metas būtų keisti parodos formatą.

„Ūkininkai turi organizuoti parodas ir jie turi būti suinteresuoti vežti galvijus demonstruoti. Bet tokio požiūrio trūksta. Apie tai kalbame seniai, vienu momentu padėtis jau buvo pradėjusi keistis, tačiau vėl juntamas atoslūgis, - dalijosi mintimis specialistas. - Mėsinių galvijų augintojai jau rengė specializuotas parodas, tačiau vėl grįžo atgal. Taigi, pradėjęs dygti daigas jeigu ir nesunyko, tai beveik neauga. Valstybės finansavimas parodoms yra gerai, bet pats principas turėtų būti kitoks – tai turi būti ūkininkų, t. y., jiems atstovaujančių asociacijų paroda. Bet jeigu didžiajai daliai gerai taip, kaip yra, tai gerai. Tik turime konstatuoti, kad pažanga per lėta, kitos šalys nuėjo daug toliau“, - teigė E. Gedgaudas.  

Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos direktorius (LGVA) Edvardas Gedgaudas, matęs daugybę pasaulio parodų, mano, kad reikia keisti jos formatą

Parodą organizavusios UAB „Panevėžio veislininkystė“ direktorius Nerijus Gricius teigė, kad įmonė didelė, parodų centre vietos daug, tad gal susidarė įspūdis, kad gyvulių mažiau. Tačiau, jo teigimu, bendrai eksponatų buvo daugiau: „Dekoratyvinių paukščių ir triušių yra dvigubai daugiau, pieninių galvijų – panašiai, kaip visada, tik išdėstymas skiriasi.“

Mėsinių galvijų ekspozicija, pasak N. Griciaus, galima tik džiaugtis, iniciatyvos ėmėsi veislių klubai ir atvežė tikrai parodinių gyvulių. Šįkart savo palapines pasistatė ne tik limuzinų, bet ir ekstensyvių veislių, aubrakų klubo nariai. Taip buvo galima skirti daugiau dėmesio konkrečiai veislei.

UAB „Panevėžio veislininkystė“ direktorius Nerijus Gricius pasidžiaugė, kad renginyje buvo tikrai parodinių gyvulių

Jis pasidžiaugė, kad parodoje dalyvavo ir visos trys pieninių galvijų veislių asociacijos, turėjusios galimybę parodyti, ką nuveikė per metus laiko. Beje, paroda dubliavosi su Lietuvos pieno gamintojų asociacijos visuotiniu susirinkimu, dėl ko kilo diskusijų.

Nors eilinį kartą po parodą vaikštinėję ūkininkai pasigedo tikro aukciono, N. Gricius sakė, kad „nereikia varyti Dievo į medį, viskas ateis pamažu, po truputį.“ O šiemet buvo nerimo, ar apskritai galės vykti paroda dėl koronaviruso.

Daug žiūrovų sulaukė naminių paukščių ekspozicija

Pokyčių buvo ir dėl parodos finansavimo. Ar gerai, kad šiemet finansavimą, reikalingą dalyvauti parodoje, gavo tiesiogiai augintojas, o ne asociacijos? „Gerai yra tai, kas pastovu ir žinoma kelis metus į priekį. Svarstyti dėl parodos pradėta viduryje rugpjūčio. Ji vykdoma daugiau kaip 20 metų, tai kodėl negalima anksčiau nuspręsti, bus ar nebus paroda? Šiandien mes jau turėtume žinoti kitų metų renginio datą“, - nevyniojo žodžių į vatą N. Gricius.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos