Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Vokietijos ūkių žiemkenčiai skęsta po vandeniu
Asociatyvi nuotr.

Berlynas. Kai kurių Vokietijos regionų žieminių javų ir rapsų pasėliai gali žūti dėl užmirkimo. Liūtys ir šlapios dirvos taip pat neleido nuimti cukrinių runkelių ir bulvių derliaus.

Daugelis laukų atrodo kaip ežerai. Nors pastaruoju metu lietūs rimsta ir tampa šalčiau, laukai vis dar užlieti, vanduo nesigeria ir nenuteka. Vokiečių ūkininkai praneša apie skęstančius žieminių augalų pasėlius. Žalą jie įvertina maždaug 300-400 eurų/ha, rašo portalas agrarheute.com.

Reino žemės ūkio asociacijos viceprezidento Ericho Gusseno teigimu, laukų užliejimas turės didžiulių neigiamų padarinių žiemkenčiams, ūkininkai baiminasi didelių nuostolių. Be to, nepavyksta baigti nuimti runkelių ir bulvių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nuo potvynių ir nuolatinio lietaus taip pat kenčia beveik kiekvienas Žemutinės Saksonijos ūkis. Žieminiai kviečiai užmirkę, augalams trūksta oro dirvožemyje ir jie negali vystytis. Teigiama, kad užtvindyti, užmirkę keli šimtai tūkstančių hektarų laukų ir pievų.

Anot Žemutinės Saksonijos žemės ūkio ministerijos, vandens perteklius ypač problematiškas ūkiams tose vietose, kuriuos sunkesni, užmirkti linkę dirvožemiai.

Vestfalijos-Lipės žemės ūkio asociacija taip pat baiminasi dėl didelių nuostolių ūkininkams. Pasak asociacijos, dalis rudenį pasėtų grūdų net neišdygo arba daigai žuvo, nes dirvos pernelyg šlapios.

Išmirkusius žieminių javus ar rapsus teks atsėti vasariniais augalais. O jų derlingumas, žinia, bent penktadaliu mažesnis negu žieminių.

Cukraus gamintoja „Nordzucker“ taip pat pranešė, kad vis dar yra laukų, ypač regionuose palei Alerio ir Vėzerio upes, kur po vandeniu atsidūrė ir liko nenuimti cukriniai runkeliai.

Reino žemės ūkio asociacija taip pat praneša apie nenuimtus runkelių ir bulvių plotus.

Sumažino žieminių augalų plotus

Dar gruodį, įvertinus tuometę situaciją (dėl permirkusių dirvų, prasto laukų pravažumo, pavėluotos sėjos, tai pat situacijos rinkoje) Vokietijoje žieminių kviečių prognozuojami plotai šių metų derliui buvo sumažinti 7 proc., o rapsų – beveik 5 proc.

Žieminių kviečių pasėlių ploto mažėjimas, palyginti su pernai metais, stebimas visose federacinėse žemėse, išskyrus vieną. Didžiausias ploto sumažėjimas – Žemutinėje Saksonijoje (-16,6 proc.), Šlėzvige-Holšteine (-20,9 proc.) ir Bavarijoje (-4,8 proc.).

Gruodį skaičiuota, kad žieminių kviečių pasėlių plotai šių metų derliui gali būti mažesni 204 tūkst. ha. ir siekti 2,6 mln. ha.

Šalies ūkiai žieminių rapsų pasėjo 1,1 mln. ha, o tai 4,7 proc. arba 55 tūkst. ha mažiau negu pernai.

Tačiau laukuose tebetvyrant vandens pertekliui, situacija gali blogėti.

Šaltinis: agrarheute.com
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos