Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Pasaulyje
Vokietija pasiryžusi uždrausti viščiukų naikinimo praktiką

Berlynas. Vokietija planuoja tapti pirmąja šalimi, uždraudusia masinį naminių paukščių jauniklių naikinimą paukštienos pramonėje, trečiadienį pranešė šalies vyriausybė, patvirtinusi įstatymo projektą dėl prieštaringai vertinamos praktikos. 

Ministrų kabineto patvirtintu įstatymo projektu numatyta nuo 2022 metų uždrausti vyriškos lyties viščiukų naikinimą. Teisės aktą dar turi patvirtinti žemieji parlamento rūmai. 

„Tai yra „reikšmingas žingsnis į priekį gyvūnų gerovės labui“, – sakoma žemės ūkio ministrės Julijos Kliokner (Julia Kloeckner) pranešime. 

Dimedium 21 11 03

Daugelyje paukščių įmonių vyriškos lyties jaunikliai yra atskiriami netrukus po to, kai prasikala, ir sunaikinami, nes jie nededa kiaušinių ir iš jų gaunama mažiau mėsos. 

Kasmet Vokietijoje sunaikinama dešimtys milijonų vyriškos lyties naminių paukščių jauniklių. Gyvūnų gerovės aktyvistai jau seniai stengėsi nutraukti šią praktiką, tačiau ūkininkai skundėsi, kad nėra praktiškos, prieinamos ir nežiaurios alternatyvos. 

Visgi tikimasi, kad, kol įsigalios draudimas, jauniklių lyties nustatymo technologijos, leidžiančios nustatyti viščiukų lytį iki tol, kai jie išsikals iš kiaušinių, bus plačiai prieinamos, teigia J. Kliokner. 

„Investavome milijonus eurų į alternatyvas, apjungdami gyvūnų gerovę ir ekonominį efektyvumą Vokietijoje“, – teigė J. Kliokner.

Sakydama, kad Vokietija taps „pirmąja šalimi pasaulyje“, nutraukusi šią praktiką, ministrė pareiškė siekianti „nustatyti tempą ir būti pavyzdžiu kitoms šalims“. 

Nuo 2024 metų įstatymai taip pat reikalaus, kad paukščių augintojai naudotų metodus, kurie būtų atitinkamai veiksmingi iki perėjimo. 

Vokietija ir Prancūzija 2020 metų sausio mėnesį įsipareigojo bendradarbiauti, kad iki 2021 metų pabaigos būtų nutraukta viščiukų naikinimo praktika.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos