Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Veršelius girdys ne pienu, o jogurtu

Berlynas. Jogurto gėrimas - paprasta, nebrangi ir geros kokybės pieno mišinių alternatyva, kurią galima pasigaminti tiesiog ūkyje. Veršeliams sudaromos sąlygos atsigerti, kada nori ir kiek nori, o tokia šėrimo tvarka taupo laiką ir palengvina žmonių darbą.

Tradicinis veršelių girdymas pieno mišiniais taikomas galvijų ūkiuose daugybę metų, tačiau šis jauniklių auginimo būdas, susijęs su nemažomis išlaidomis, tinka ne visoms laikymo technologijoms. Metodas nėra praktiškas mažuose ūkiuose, kur susidaro nedidelės veršelių grupės, ar gyvuliai išskirstyti į kelis tvartus. Pieno mišinių ruošimas, transportavimas ir išdaliJimas reikalauja daug žmogiškųjų išteklių.

Vokietijos gyvulininkystės specialistai užsimojo pakeisti veršelių girdymo sistemą bei siūlo naudoti ne dirbtinius mišinius, o natūralų jogurtą. Šis gėrimas turi nemažai privalumų ir tinka veršeliams nuo 2-3 gyvenimo dienos. Pirminis jogurto substratas yra lengvai prieinamas ir nebrangus, pasižymi probiotiniu poveikiu - veršelio žarnyne slopina patogeninių mikrobų (E. coli., S. aureus, Salmonella spp.) veiklą.

Bioversija m7 2024 03 29

Šitaip gamyboje sunaudojamas perteklinis pienas, o paruoštas gėrimas tinkamas vartoti kelias dienas (vasarą) ar savaitę (žiemą). Yra keletas jogurto gamybos būdų, priklausomai nuo veršelių, personalo skaičiaus, gyvulių auginimo technologijos. Sumaišius šviežią pieną ir jogurto masę, gėrimas laikomas 42-45 oC temperatūroje, kad vyktų gerųjų bakterijų dauginimasis ir fermentacija, o vėliau atvėsinamas.

Vokiečių portale „Agrarheute" rašoma, kad girdant veršelius jogurtu, palengvėja darbuotojų darbas ir sutaupoma laiko. Pieną ar jo mišinį reikia pašildyti ir skubiai sugirdyti gyvuliams. Vėsiuose tvartuose (15-20 oC temperatūroje) raugintą pieną (pH 4-4,5) galima laikyti girdymo taroje visą dieną. Ji pildoma tik tada, kai ištuštėja. Aplinkos temperatūros gėrimas nekenkia jauniklių sveikatai, nesumažėja jo suvartojimas. Kibirų ir žindukų nereikia valyti po kiekvieno girdymo, priemonės skalaujamos vandeniu tik dienos pabaigoje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos