Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Už Italijos pieno milžino sužlugdymą – 18 metų kalėjimo

Parma, gruodžio 13 d. Stambiausio Italijoje pienoo koncerno „Parmalat" steigėjas ir buvęs vadovas Kalistas Tančis (Calisto Tanzi), kaltinamas nusikalstamu sąmokslu ir fiktyvaus bankroto organizavimu, nuteistas 18 metų kalėti, praneša BBC.

Be K. Tančio, dėl sukčiavimų nuteista ir 16 kitų buvusių kompanijos vadovų. Teismas taip pat nurodė, kad buvę kompanijos vadovai turės išmokėti „Parmalat" 2 mlrd. eurų (2,7 mlrd. dolerių) kompensaciją, taip pat padengti nuostolius tūkstančiams investuotojų ir akcininkų, patyrusių žalą dėl aferos.

Dėl K. Tančio vadovaujamos vadovybės veiksmų 2003 metais „Parmalat" biudžete atsivėrė 20 mlrd. dolerių „skylė", išprovokavusi didžiausią istorijoje bankrotą.

Kompanijos, aprūpinusios darbu apie 36 tūkst. žmonių 30-yje šalių, bankrotas padarė žalą 135 tūkst. investuotojų, kurie investavo lėšų į „Parmalat" obligacijas. 30 tūkst. iš jų dabar siekia kompensacijų, kurių bendra suma sudaro 30 mln. eurų.

Teismo Parmoje teisėjas 14 metų kalėti nuteisė ir buvusį kompanijos finansų direktorių Faustą Toną (Fausto Tonna). Džovanis Tančis (Giovanni Tanzi), K. Tančio brolis, nuteistas kalėti 10 metų ir 7 mėnesius.

Pasak prokuroro, nors skandalas kilo 2003 m. gruodį, „Parmalat" grupė dar keletą metų vangiai egzistavo, maskuodama problemas fiktyviomis ataskaitomis ir sąskaitomis.

"Parmalat" tapo sergančios sistemos simboliu ir didžiausiu Europos kapitalizmo skolų fabriku", - pareiškė tyrėja Lučija Ruso (Lucia Russo).

71-erių metų K. Tančis jau buvo nuteistas 10 metų kalėti už machinacijas biržoje, tačiau padavė apeliaciją ir galiausiai liko laisvėje.

Kaltinamojo advokatas Džampjeras Biankolela (Giampiero Biancolella) pareiškė, kad jo klientas ir toliau nepripažįsta savo kaltės ir ketina paduoti apeliaciją dėl tokio nuosprendžio.

Tai reiškia, kad K. Tancis liks laisvėje bent jau iki tol, kol bylos neapsvarstys Aukščiausiasis Teismas.

Eltos inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos