Prancūzai atsiliepė į raginimą padėti ūkininkams
2020-04-08
pixabay.com nuotr.

Paryžius. Prancūzijos žemės ūkio ministras Didjė Gijomas (Didier Guillaume) paskelbė, kad daugiau nei 200 tūkst. žmonių atsiliepė į raginimą padėti žemdirbiams ir galvijų augintojams, kuriems artėjant vasarai labai reikia darbininkų.

„Šiandien turime daugiau nei 200 tūkst. paraiškų ir 5 tūkst. žmonių, kurie organizuoja darbą“, – antradienį pareiškė D. Gijomas transliuotojui „France 2“. „Neketiname šių žmonių versti keliauti per šalį – jie dirbs netoli namų, ūkiuose, taip pat maisto pramonės, transporto ir logistikos srityse“, – paaiškino ministras.

„Labai svarbu užtikrinti, kad produktai patektų į vietą, kur juos bus galima parduoti“, – pridūrė ministras.

RVAC 21 09 30

Praėjusį mėnesį D. Gijomas paskelbė raginimą suburti „didžią žemės ūkio armiją“, kai dėl koronaviruso pandemijos buvo atleisti dešimtys tūkstančių žmonių, taip pat uždarytos sienos ir ūkininkai neteko galimybės samdyti sezoninių migruojančių darbuotojų, kaip yra įpratę.

Šiuo metų ūkiams labai trūksta darbininkų, kadangi jau užderėjo šparagai, braškės, pomidorai ir kiti ankstyvojo sezono produktai, o galvijai pradeda vesti prieauglį.

Be to, šalyje įvedus karantiną, o restoranams, mokyklų kavinėms ir kitiems pagrindiniams klientams sustabdžius veiklą, pradėjo didėti greitai gendančių produktų atsargos.

D. Gijomo teigimu, būtina skubiai užtikrinti sklandų maisto paskirstymo kanalų veikimą Prancūzijoje, o esant trikdžiams „piliečiams gali neužtekti produktų“.

Jis taip pat paragino žmones valgyti vietos produkciją. „Jei negalite nuvykti į kaimą, kaimas atvyks pas jus – nusipirkite šviežių produktų, vaisių ir daržovių, – ragino ministras. – Pirkite žuvies, pirkite jūros gėrybių!“

AFP-BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai