Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Pasaulyje
Parduota pirmoji automatinė melžimo karuselė

Stokholmas, balandžio 13 d. Praėjusioje parodoje „EuroTier" Švedijos kompanijos „DeLaval" pristatyta pirmoji automatinė melžimo karuselė jau turi pirkėją. Australijoje ūkininkaujanti Dornaufų (Dornauf) šeima užsisakė automatinę melžimo aikštelę DeLaval AMR, kurią numatyta pagaminti ir įrengti per 2-3 metus.

Kompanijos viceprezidento Endriu Ternerio (Andrew Turner) teigimu, tai labai svarbus įvykis ne tik kompanijai, bet ir visam pieno sektoriui. „300-800 bandas laikantys pieno gamintojai seniai laukė tokios sistemos, kurią būtų galima įdiegti dideliuose ūkiuose. Tai revoliucinė automatizuoto melžimo technologija", - komentuoja E. Terneris.

Bioversija m7 2024 02 22

Endriu Terneris automatinį melžimą vadina revoliucija pienininkystės sektoriuje

Tasmanijoje ūkininkaujančios trys Dornaufų kartos melžia daugiau kaip 1 100 karvių. Pasak Kriso Dornaufo (Chris Dornauf), automatinis melžimas - šeimos verslo ateitis. „Investavome į automatinę melžimo karuselę, nes norime organizuoti darbus taip, kad būtų galima susikoncentruoti į bandos valdymą, karvių produktyvumą, o ne į kasdienio melžimo, kuris atima daug laiko, rutiną", - sprendimą automatizuoti karvių melžimą motyvuoja ūkininkas.

Ūkininkai apžiūri automatinės melžimo aikštelės statybos vietą

Švediška automatinė melžimo karuselė DeLaval AMR, galinti melžti nuo 300 iki 800 karvių, apdovanota „EuroTier" parodos aukso medaliu ir pripažinta reikšmingiausia parodos naujove. Penkiolikos spaudos leidinių komisija šiai sistemai skyrė „Metų inovacija 2011" nominaciją melžimo įrangos kategorijoje.

Naujovę testuojama viename Australijos ir dviejuose Švedijos pieno ūkiuose. Išbandomoje automatinėje 24 vietų melžimo karuselėje įrengtos 5 robotizuotos rankos: 2 per vieną minutę paruošia tešmenį melžimui, nuplauna spenius, 2 nustato jų vietą trimatėje erdvėje ir uždeda melžiklius, o penktoji skirta speniams dezinfekuoti. Per valandą automatinėje melžimo karuselėje gali būti pamelžta apie 90 karvių. Kitose rinkose automatinėmis melžimo aikštelėmis numatyta prekiauti kitąmet.

DeLaval AMR skirtas parodos „EuroTier" aukso medalis

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos