Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
PAR: baltaodžiai ūkininkai nuteisti už juodaodžio nužudymą

Keiptaunas. Pietų Afrikoje nuteisti du baltaodžiai ūkininkai, kurie saulėgrąžų vagyste apkaltinę juodaodį paauglį išmetė iš važiuojančio automobilio.

Teismas paskelbė, kad Pyteris Dorvordas (Pieter Doorewaard) ir Filipas Šutė (Phillip Schutte) nuteisti 18 ir 23 metų kalėjimo už nužudymą ir laisvės atėmimą. Jie išvengė įkalinimo iki gyvos galvos tik todėl, kad anksčiau nebuvo teisti.

Ūkininkai apkaltino 16 metų Matomilą Mosviu (Matlhomola Mosweu), kad šis pavogė saulėgrąžų, kurių vertė siekė 5 JAV dolerius. Ūkininkai teigė, kad paauglys pats iššoko iš furgono, kai jį vežė į policijos nuovadą.

Bioversija 22 02 02

Šis 2017 metų įvykis sukėlė įtampą Šiaurės Vakarų provincijos Kolignio mieste. Juodaodžiai  gyventojai uždegė keletą baltiesiems priklausančių pastatų.

Šiaurės Vakarų Aukščiausiojo Teismo teisėjas sakė, kad nors žmogžudystė nebuvo suplanuota, vyrai turėjo numatyti, kad jaunuolio išmetimas iš judančio automobilio gali baigtis mirtimi.

Teisėjas pavadino ūkininkų veiksmus gėdingais ir pasibaisėtinais, pranešė BBC.

Pietų Afrikos vyriausybė išplatino pareiškimą, kad tokie nusikaltimai šioje valstybėje nebus toleruojami.

Rasiniai nusikaltimai nėra reti PAR. 2016 m. du baltaodžiai ūkininkai privertė lipti į karstą juodaodį vyrą, kurį apkaltino vagyste. Šis atvejis sukėlė pasipiktinimą po to, kai socialinėje žiniasklaidoje atsirado vaizdo įrašas apie incidentą. Tada du ūkininkai įkalinti 19 ir 16 metų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos