PAR: baltaodžiai ūkininkai nuteisti už juodaodžio nužudymą
2019-03-25

Keiptaunas. Pietų Afrikoje nuteisti du baltaodžiai ūkininkai, kurie saulėgrąžų vagyste apkaltinę juodaodį paauglį išmetė iš važiuojančio automobilio.

Teismas paskelbė, kad Pyteris Dorvordas (Pieter Doorewaard) ir Filipas Šutė (Phillip Schutte) nuteisti 18 ir 23 metų kalėjimo už nužudymą ir laisvės atėmimą. Jie išvengė įkalinimo iki gyvos galvos tik todėl, kad anksčiau nebuvo teisti.

Ūkininkai apkaltino 16 metų Matomilą Mosviu (Matlhomola Mosweu), kad šis pavogė saulėgrąžų, kurių vertė siekė 5 JAV dolerius. Ūkininkai teigė, kad paauglys pats iššoko iš furgono, kai jį vežė į policijos nuovadą.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šis 2017 metų įvykis sukėlė įtampą Šiaurės Vakarų provincijos Kolignio mieste. Juodaodžiai  gyventojai uždegė keletą baltiesiems priklausančių pastatų.

Šiaurės Vakarų Aukščiausiojo Teismo teisėjas sakė, kad nors žmogžudystė nebuvo suplanuota, vyrai turėjo numatyti, kad jaunuolio išmetimas iš judančio automobilio gali baigtis mirtimi.

Teisėjas pavadino ūkininkų veiksmus gėdingais ir pasibaisėtinais, pranešė BBC.

Pietų Afrikos vyriausybė išplatino pareiškimą, kad tokie nusikaltimai šioje valstybėje nebus toleruojami.

Rasiniai nusikaltimai nėra reti PAR. 2016 m. du baltaodžiai ūkininkai privertė lipti į karstą juodaodį vyrą, kurį apkaltino vagyste. Šis atvejis sukėlė pasipiktinimą po to, kai socialinėje žiniasklaidoje atsirado vaizdo įrašas apie incidentą. Tada du ūkininkai įkalinti 19 ir 16 metų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai