Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Lenkai nuogąstauja, ar netaps pieno importuotojais

Varšuva. Kaimyninės šalies pieno sektoriaus dalyviai nuogąstauja, kad sektoriaus pertvarkymas pagal Europos Sąjungos žaliojo kurso nuostatas gali sukurti pieno žaliavos deficito situaciją.

Diskusijos dėl pieno sektoriaus ateities suaktyvėjo artėjant Tarptautiniam pieno pramonės forumui. Didžiausius iššūkius, kurie laukia pienininkystės, diktuoja Europos žaliasis kursas ir strategija „Nuo lauko iki stalo“. Jie gerokai paveiks ūkininkus, o ypač gamybos apimtis.

Pasak Lenkijos pieno rūmų vadovės ir COGECA pirmosios vicepirmininkės Agnieszka‘os Maliszewska‘os (Agnieškos Mališevskos), visos aplinkybės rodo, kad gyvulių populiacija gali sumažėti 5–15 proc. Pieninių bandų ir ekonominio poveikio atveju tai gali būti labai rimta problema ūkininkams ir kooperatyvams, nes šalis jau dabar susiduria su sunkumais apsirūpinti žaliava.

Bioversija 22 02 02

Anot A. Maliszewska‘os, jei ūkininkai bus skatinami pereiti prie ekologinės gamybos, tuomet sumažės žaliavos kiekis. „Šiandien turime labai gerų pieno gamyklų ir kooperatyvų, kurie investuoja į plėtrą milžiniškas sumas, stato pieno miltelių gamyklas. Kyla klausimas, ar per ateinančius 10–15 metų šios miltelių gamyklos dar veiks, ar Lenkija, būdama pieno ir pieno produktų eksportuotoja, netaps pieno importuotoja?“- portalui farmer.pl sakė A. Maliszewska.

Nerimauja ir smulkios pieno perdirbimo įmonės. Ar jos susidoros su nauja transformacija, ar pokyčių našta jų nesužlugdys.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos