Kinijoje kyla daugiaaukščiai kiaulėms
2018-09-24
euronews.com nuotr.

Pekinas. Kinijos pietuose, ant Yaji kalvos, kyla daugiaaukščių kiaulidžių kompleksas. Kinų kompanija „Guangyi Yangxiang“ jau yra pastačiusi dvi septynaukštes kiaulių fermas ir planuoja dar keturis pastatus, iš kurių vienas bus 13 aukštų.

Daugiaaukščių kiaulidžių komplekse bus auginama iki 30 tūkstančių kiaulių, jame kasmet bus atsivedama daugiau kaip 800 tūkstančių paršelių, remdamasi agentūra „Reuters“ praneša euronews.com.

Šios statybos – dalis Kinijos plano modernizuoti ūkininkavimą, kad būtų įmanoma išmaitinti augančią populiaciją. Mėsos ir pieno produktų paklausą dar labiau didina tai, kad vis daugiau šalies gyventojų pajėgūs juos pirkti.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Daugiaaukščiai turi didelių privalumų, – teigia kompanijos projektų vadovė Xu Jiajing. – Jie taupo energiją ir išteklius, užima mažai žemės, o kiaulių užauginti galima daug.”

Dėl nestandartinės fermų architektūros kyla didelis oru plintančių ligų pavojus. Siekiant jį sumažinti, pastatuose pritaikomi sprendimai, neleidžiantys darbuotojams ir net orui keliauti tarp aukštų. Atskirai bus statomas mėšlo perdirbimo cechas.

Dviejų ar trijų aukštų fermos jau yra išbandytos Europoje. Kai kurios veikia iki šiol, tačiau naujų pastaraisiais metais beveik nestatoma dėl sudėtingo valdymo ir visuomenės pasipriešinimo.

Kinijos kompanijos į daugiaaukštes fermas žvelgia su perspektyva, nors daugiaaukščių statyba kainuoja apie trečdaliu brangiau, o kiaulienos kaina šalyje yra mažiausia per aštuonerius metus. Kita vertus, jeigu sprendimas pasiteisins, jis turės didelės reikšmės tankiai apgyvendintai ir mažai žemės turinčiai Azijai. Naudos, žinoma, turės ir įrangos tiekėjai.

„Matome, kad dviaukščių ar triaukščių pastatų paklausa auga, – sako Piteris van Isumas (Peter van Issum), vadovaujantis olandų įmonei „Microfan“, kuri sukūrė ventiliacijos sistemą kiaulių miestui. Įmonė taip pat tiekė įrangą triaukštei fermai Pietų Korėjoje. – Aukštesni pastatai vis dar yra išimtis, tačiau ateityje tai gali greitai pasikeisti.”

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai