JAV ūkininkams – milijardai dolerių kompensacijų
2019-12-13
pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Dėl JAV prezidento Donaldo Trampo prekybos karo su Kinija patirtų nuostolių amerikiečių ūkiai jau gavo 10 milijardų dolerių kompensacijų.

JAV žemės ūkio departamento duomenimis, Ajovos ir Ilinojaus valstijų žemdirbiai gavo 20 proc. visos D. Trampo administracijos išmokėtų kompensacijų sumos, t. y. apie 2 milijardus dolerių. Ajova surinko 1,15 milijardo, o Ilinojus – 1,06 milijardo dolerių. Minesotos ūkiams teko 769 mln., Teksaso – 754 mln., o Kanzaso – 715 mln. dolerių. Apie tai rašo portalas agriculture.com.

Per antrąjį mokėjimų etapą iš viso ūkininkai gavo 3,6 milijardo JAV dolerių. O per pirmąjį, kuris baigėsi lapkričio viduryje, kompensacijų suma sudarė 6,9 milijardo dolerių. Paskutinė išmokų dalis – 3,6 milijardo JAV dolerių numatyta pervesti sausio mėnesį.

RVAC 21 09 30

JAV prezidento administracija prieš kelis mėnesius paskelbė, kad šalies žemės ūkio produkcijos gamintojams iš viso bus skirta iki 14,5 milijardo JAV dolerių, kad būtų sušvelnintas Kinijos atsakomųjų muitų poveikis JAV žemės ūkio sektoriui. Todėl įprasta išmokų riba vienam ūkininkui buvo padidinta dvigubai ir pašalinti limitai, galintys trukdyti gauti kompensacijas turtingiems ūkiams.

Paklaustas, ar JAV prezidento administracija turėtų mokėti ūkininkams kompensacijas ir 2020 m., Ajovos senatorius Čakas Graslis (Chuckas Grassley) žurnalistams sakė: „Tai priklausys nuo to, kaip pakryps Kinijos ir JAV prekybos santykiai“. Į JAV ir Kinijos susitarimą gali būti įtrauktas reikalavimas, kad kinai padidintų JAV žemės ūkio produktų eksportą. Tokiu atveju nemanau, kad reikės mokėti kompensacijas “, – teigė senatorius.

JAV prezidentas D. Trampas Baltuosiuose rūmuose neseniai žurnalistams pasakė, kad dabar su kinais sudaromas labai svarbus susitarimas: „Manau, galite pasakyti, kad tai yra vienas svarbiausių prekybos sandorių. Viskas vyksta labai gerai.“ Gal JAV ir Kinijos prekybos karas jau baigėsi?

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai