JAV rinkėjams žadama išardyti žemės ūkio gigantę
2019-04-03

Niujorkas. Prieš kitais metais vyksiančius JAV prezidento rinkimus amerikiečių palankumą bandoma pelnyti ir siūlant išardyti didžiausias žemės ūkio verslo įmones.

Galima demokratų partijos kandidatė į prezidentus, Masačiusetso valstijos senatorė Elizabeta Voren (Elizabeth Warren) pažadėjo nutraukti didžiųjų žemės ūkio korporacijų viešpatavimą ir užkirsti kelią monopolijos augimui, siūlydama atšaukti sėklų ir biotechnologijų kompanijos „Monsanto“ ir vokiečių giganto „Bayer AG“ susijungimą.

Anot jos, konsolidaciją žemės ūkyje „palieka šeimos ūkininkams mažiau pasirinkimų, mažesnes maržas ir mažiau nepriklausomybės“, rašo Bloomberg.com.

KWS 21 07 01 mob

Nesenas potvynis Vidurio Vakaruose atkreipė dėmesį į ekonominius ūkininkų trūkumus regione, kuris jau kenčia dėl prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) prekybos karo su Kinija.

Net kai kurie respublikonai, gyvenantys kaimo vietovėse, įspėjo D. Trampo administraciją, kad mažos supirkimo kainos ir atsakomieji tarifai gali dalį rinkėjų paskatinti palaikyti demokratų kandidatus.

E. Voren sako, kad „Bayer“ ir „Monsanto“ susijungimas, kurį praėjusiais metais patvirtino JAV Teisingumo departamentas, „niekada neturėjo įvykti“ ir pažadėjo, jei bus išrinkta, paskirti patikėtinius, kurie atšauktų šį susijungimą, kartu su kitais, kurie yra mažinantys konkurenciją,

Ji taip pat kritikavo 2017 m. susijungimą, kai susiformavo „DowDuPont Inc.“ bei „China National Chemical Corp.“ ir „Syngenta AG“ susijungimą.

E. Voren sakė, kad jos administracija kovotų prieš agroverslo konsolidaciją ir būtų agresyvesnė vertinant  ginčijamą vertikalią integraciją pagal antimonopolinius įstatymus.

Ji taip pat įsipareigojo uždrausti JAV žemės ūkio paskirties žemės pardavimą užsieniečiams, griežtesnes kilmės šalies ženklinimo taisykles jautienai ir kiaulienai, taip pat ūkininkų teisę techniką remontuoti nebūtinai naudojant tik įgaliotojo atstovo įrangą.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai