Estijos braškių augintojai laukia darbininkų iš Ukrainos
2020-05-25

Talinas. Estijos ūkininkai ragina vyriausybę leisti sezoniniams darbininkams iš Ukrainos atvykti į šalį, praneša err.ee.

Šiemet Estijoje numatomas didelis braškių derlius. Ūkininkai nei patys gali nuimti derlių, nei gali rasti vietos darbininkų. Todėl trys Estijos organizacijos - Braškių augintojų sąjunga, Sodininkų sąjungos ir Žemės ūkio ir prekybos rūmai - kreipėsi į vyriausybę, kad ši leistų į šalį atvykti kviestiniams darbininkams iš Ukrainos.

Ukrainiečiai Estijoje jau ne vienus metus dirbo įvairius darbus žemės ūkio sektoriuje. Tačiau dabar dėl karantino apribojimų jiems neleidžiama patekti į šalį. Ir tai, anot ūkininkų, „gali virsti katastrofa“.

KWS 21 07 01 mob

„Šiais metais auginama 800 hektarų braškių ir tikimės prisikinti  2 000 tonų uogų. Tačiau neatsakingi politikai nenori, kad 1 500 darbščių ukrainiečių padėtų nuimti derlių ir pristatyti jį Estijos vartotojams. Jų nuomone, tegul uogos pūva laukuose“, - rašoma ūkininkų pranešime.

Ūkininkų prašymai atsiremia į politikų  priešinimąsi. Kraštutinių dešiniųjų EKRE partijos lyderė Marta Helme kategoriškai pasisako prieš  ukrainiečių atvykimą, vadindama jų darbą vergišku. „Neįmanoma iškeisti valstybės į kelias tonas braškių, - sako politikė. - Estijoje dabar yra apie 50 tūkst. užsienio darbuotojų  - tiek, kiek gyventojų, pavyzdžiui, Pärnu mieste. Dabar paaiškėjo, kad mes nieko negalime padaryti be ukrainiečių. Negalime skinti braškių, virti, statyti ... Mes nieko negalime padaryti!“

Ūkininkai pasipiktino Helmes žodžiais. Ypač - apie vergų darbą ir valstybės iškeitimą į braškes. Jie taip pat priminė, kad kaimyninės Suomijos vyriausybė, nepaisydama karantino, šį sezoną jau leido atvykti 4 500 užsienio darbininkų, įskaitant ir iš Ukrainos. Panašius sprendimus priėmė Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės vyriausybės.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai