Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Jungtinės Karalystės ūkiai kenčia nuo vagių

Londonas. Vagysčių mastas Jungtinės Karalystės kaimuose pasiekė septynerių metų piką. Net 26 proc. išaugo didelės vertės traktorių, keturračių motociklų, kitų žemės ūkio transporto priemonių vagystės.

Anot Nacionalinės ūkininkų sąjungos (NFU) savitarpio draudimo draugijos („NFU Mutual“) pranešimo, bendras vagysčių mastas kaimo vietovėse pasiekė aukščiausią tašką per septynerius metus, o dėl nusikalstamų veikų padaryta žala labiausiai išaugo Škotijos kaimuose – 62 proc.

Rugpjūčio 5-ąją paskelbtoje nusikalstamumo kaime ataskaitoje pateiktas „NFU Mutual“ (pagrindinio kaimo vietovių draudiko - draudžia tris ketvirtadalius šalies ūkių, taip pat tūkstančius žemės ūkio įmonių) gautų prašymų atlyginti žalą skaičiai atskleidžia, kad 2018 m. Jungtinės Karalystės kaimo gyventojai dėl nusikaltimų patyrė 50 mln. svarų sterlingų žalą, t. y. 12 proc. daugiau nei 2017 m. Nors labiausiai šis rodiklis pakilo Škotijoje, čia nusikalstamumas kaime išlieka mažesnis už Jungtinės Karalystės vidurkį.

Bioversija 23 04 27

„NFU Mutual“ duomenimis, staigų augimą nulėmė daugiausia didelės vertės traktorių, keturračių motociklų ir kitų žemės ūkio transporto priemonių vagystės (2018 m. jų padaugėjo 26 proc., o žala išaugo iki 7,4 mln. svarų sterlingų. Ataskaitą galima skaityti adresu: .

Šiaurės Airijoje

Dėl nusikalstamumo Šiaurės Airijos kaimo vietovių gyventojai patyrė 2,8 mln. svarų sterlingų nuostolių. Viena iš šešių Šiaurės Airijos grafysčių Antrimas yra tarp 30 labiausiai nukentėjusių Jungtinės Karalystės apskričių.

2018 m. Antrimo vietovėse įvykdytų nusikaltimų nuostoliai išaugo 43,9 proc. (palyginti su prieš tai buvusiais metais) ir siekė 805,7 tūkst. svarų sterlingų.

Toks didelis pastarojo meto nusikalstamumo augimas pagrįstas didėjančiu žemės ūkio transporto priemonių vagysčių skaičiumi. Tačiau problema toli gražu ne tik ši. „NFU Mutual“ statistika rodo, kad kaime padaugėjo beveik kiekvienos srities nusikaltimų.

Vienas iš keturių „NFU Mutual“ agentų pažįstamų kaimo gyventojų dėl žemės ūkyje vykdomų nusikaltimų turėjo pakeisti gyvenimo būdą ar atsisakė žemės ūkio verslo.

Škotijoje

Škotijos NFU Teisės ir technikos komiteto pirmininkas Džeimie Smartas (Jamie Smart), ūkininkaujantis netoli Linlitgou, akcentuoja, kad neigiamas nusikalstamumo augimo poveikis tiems, kurie gyvena ir dirba Škotijos kaime, yra įvairiapusis.

„Ilgas kassavaitinių, jei ne kasdienių, nusikaltimų kaime sąrašas apima transporto priemonių ir mašinų vagystes, neteisėtą atliekų atsikratymą, gyvulių gąsdinimą, gyvulių vagystes, kiškių medžioklę, metalo ir degalų vagystes, padegimus ir vandalizmą. Nusikalstamumo poveikis ir nusikalstamos veikos keliama grėsmė daro didelę žalą kaimo vietovių gyventojų sveikatai. Šiuo metu imamasi didžiulių pastangų kovoti su nusikalstamumu kaimo vietovėse Škotijoje ir šia linkme dirba organizacija SPARC (Scottish Partnership Against Rural Crime – Škotijos partnerystė kovai su nusikalstamumu kaimo), kurią įkūrė Škotijos ūkininkų sąjunga“, nurodė Dž. Smartas.

„NFU Mutual“ nustatė keletą kylančių tendencijų, susijusių su nusikalstamumu kaime: pakartotiniai išpuoliai ir riboti policijos ištekliai kelia didžiausią susirūpinimą kaime gyvenantiems žmonėms.

Didelėje Škotijos dalyje vykdomos regioninės SPARC iniciatyvos, kurios apima ir susitikimus ūkiuose dalyvaujant policijai. Ūkininkams ir smulkiesiems ūkininkams teikiama informacija ir patarimai, kaip apsaugoti ūkio turtą, prekes ir gyvulius nuo nusikaltėlių.

„Nepaisant to, ar nusikaltimai organizuoti ar spontaniški, beveik visi jie susiję su transportu. Mes kartojame Škotijos policijos prašymą, kad pastebėjus transporto priemonę neįprastoje vietoje ar vykdant neįprastą veiklą kaimo vietovėse, būtina skirti laiko pranešti pareigūnams telefonu transporto priemonės registracijos numerį ir bet kokią kitą informaciją. Net ir smulkūs pastebėjimai gali padėti Škotijos policijai geriau suvokti problemas, vykstančias mūsų ūkiuose ir aplink juos“, nurodė Dž. Smartas.

Reaguodamas į „NFU Mutual“ kaimo nusikaltimų ataskaitą, SPARC inspektorius ir koordinatorius Alanas Dronas (Alan Dron) komentavo: „Skaičiai, rodantys nusikalstamumo augimą, niekada nėra laukiami. Vis dėlto svarbu vertinti pranešimą bendrame kontekste. SPARC prognozavo ir iš tikrųjų tikėjosi, kad vagysčių kaimo vietovėse rodikliai augs. Svarbiausia, kad papildomų nusikaltimų Škotijos kaimo bendruomenėse nepadaugėjo, tačiau dėl įvykdytų nusikaltimų buvo pareikšti didesnės vertės ieškiniai, patvirtinantys spėjimus, kad vis besiplečianti organizuoto nusikalstamumo grupių veikla daro įtaką nusikalstamumui kaime“.

SPARC skatina visais atvejais nukentėjusius kaimo bendruomenių gyventojus pranešti apie nusikaltimus. „Kaime gyvenantys žmonės turi žinoti, kas jų bendruomenėse galėtų pranešti apie bet kokią įtartiną veiklą, imtųsi priemonių turtui apsaugoti ir teiktų stebėjimo paslaugas, pavyzdžiui, „Rural Watch“ (iniciatyva stebėti artimą aplinką kaime), kad gyventojai būtų nuolat informuojami apie tai, kas vyksta jų rajone“, pažymėjo A. Dronas.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos