Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Čekijos žemės ūkis vis labiau priklauso nuo eksporto

Praha. Čekijos žemės ūkio sektoriaus užsienio prekybos deficitas trečią ketvirtį padidėjo 27 proc. – iki 28,4 mlrd. kronų (1,1 mlrd. eurų), pranešė Žemės ūkio ministerija.

Žemės ūkio produkcijos eksporto sumažėjimas sudarė 7,2 proc. Importuotų prekių apimtys sumažėjo 2,6 proc. Manoma, kad iki šių metų pabaigos bendra deficito suma padidės iki 35 mlrd. kronų (1,34 mlrd. eurų) ir, galbūt, viršys šią ribą.

Čekijos žemės ūkio sąjungos atstovas Vladimiras Picha (Vladimír Pícha), komentuodamas šią situaciją Prahos radijui, paaiškino, kad ji susijusi su bendra Čekijos žemės ūkio priklausomybe nuo labai mažos pridėtinės vertės produktų eksporto.

Pasak jo, šios krizės priežastis yra Čekijos negebėjimas perdirbti žaliavų savarankiškai, o tai tiesiogiai nulemia ekonomikos priklausomybę nuo užsienio pirkėjų. Čekija eksportuoja pieną ir gyvus galvijus su minimaliu antkainiu, o vėliau importuoja pagamintus pieno ir mėsos produktus už didesnę kainą. Todėl išlaidos viršija pajamas.

Bioversija 22 02 02

Pasak V. Pichos, efektyvesnė Čekijos vartotojų orientacija į vietinius produktus kartu su valstybine parama ūkininkams ir gamintojams galėtų prisidėti prie padėties gerinimo.

Daugiausia eksportuojamų Čekijos žemės ūkio produktų sąraše yra cigaretės, gyvūnų pašarai, kepinių produkcija ir nesaldinti pieno produktai bei maisto produkcija. Labiausiai importuojami produktai yra kiauliena, kepiniai, sūriai ir varškė.

Daugiausia produkcijos į Čekiją įvežama iš Vokietijos (penktadalis viso importo), Lenkijos, Slovakijos, Italijos ir Ispanijos. Už Europos Sąjungos ribų didžiausios tiekėjos yra Kinija, Turkija, JAV, Norvegija ir Brazilija, informuoja „Radio Praha“.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos