Čekiją užklupo „katastrofiška“ sausra
2020-05-04

Praha. Čekiją užklupo sunkiausia per pastaruosius penkis amžius sausra, praėjusią savaitę perspėjo ekspertai, šalies aplinkos ministrui pavadinus užsitęsusius sausus orus „tiesiog katastrofiškais“.

Šį pavasarį vandens lygis respublikos upėse nukrito iki rodiklio, kuris yra gerokai mažesnis už pastaraisiais metais fiksuotus vidurkius, rodo oficiali statistika.

„Sausros epizodas, kurį šalis patiria nuo 2015 metų, yra rimčiausias per pastaruosius 500 metų“, – tviteryje paskelbė čekų mokslininkai ir ekspertai, dalyvaujantys specializuotus duomenis apie sausras teikiančiame projekte „Intersucho“. 

RVAC 21 09 30

Tuo metu aplinkos ministras Richardas Brabecas pripažino žurnalistams, jog „padėtis yra tiesiog katastrofiška“.

Čekijos žemės ūkio rūmų duomenimis, pernai sausra paveikė maždaug 99,5 proc. šalies teritorijos ir padarė žalos pasėliams, atsiėjusios maždaug 9–11 mlrd. kronų (350–427 mln. eurų).

2019 metais nuo rekordinės sausros nukentėjo ir likusios Europos ūkininkai, įskaitant dirbančius paprastai drėgnesnėse šiaurinėse valstybėse, tokiose kaip Švedija ir Baltijos šalys. Daugeliui jų teko paskersti savo galvijus dėl didžiulio pašarų stygiaus.

AFP-BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai