Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
Britai rodys vaikams, kaip gaunama mėsa

Londonas. Dvi kiaulaitės, auginamos Jungtinės Karalystės pradinės mokyklos ūkyje, tapo aštrių diskusijų epicentru po to, kai vadovybė paskelbė, jog pademonstruos mokiniams visą gyvulių skerdimo procesą.

Farsley Farfield pradinė mokykla garsėja savo sveikos gyvensenos ugdymo programa, už kurią 2017 m. pelnė nacionalinį pripažinimą dėl inovatyvaus mokymo bei nominaciją „Sveikiausia metų mokykla“. Teigiama, kad mokiniai mokomi sveikos mitybos ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, nes šalia ugdymo įstaigos įkurtame darže vaikai augina daržoves, nedideliame ūkyje laksto vištos ir kelios kiaulės.

Vadovybės išplatintas pranešimas, jog gyvuliai bus paskersti, siekiant supažindinti jaunąją kartą, kaip gaunama mėsa, sukėlė pasipiktinimą ir padalino bendruomenę į dvi atskiras stovyklas, rašo britų portalas „Independent“.

Bioversija 22 08 31

Direktoriaus teigimu, demonstracinis skerdimas pamokys vaikus apie maisto kilmę ir gyvūnų gerovę, o tokia patirtis naudinga, skatinant mažinti mėsos vartojimą apskritai. „Nemanau, kad mokinius tai padarys najautriais. Atvirkščiai, mūsų vaikai daugiau nusimanys ir bus jautresni gyvūnų gerovei, nei daugelis jų bendraamžių“, – sakė mokyklos direktorius Pyteris Harisas (Peter Harris).

Jis taip pat pabrėžė, jog dėl savo sumanymo parodyti vaikams gyvulių skerdimą konsultavosi su religinių bendruomenių nariais, kad aptartų tėvų požiūrį į tokias netradicines pamokas.

Nors kai kurie tėvai projektą įvertino palankiai, kritikai nuogąstavo, jog „žiaurūs vaizdai gali traumuoti“. Gyvūnų likimu susirūpinę asmenys paskelbė peticiją, kurioje teigiama, jog „tokia programa moko, kad išnaudoti gyvūnus ir žudyti juos vieninteliu tikslu, siekiant valgyti mėsą, yra gerai“. Per trumpą laiką peticija surinko daugiau kaip 2 tūkst. parašų.

Į direktoriaus pusę stoję mokiniai išplatino viešą laišką, kuriame rašė, jog kiaulių likimas buvo žinomas iš anksto, vadovybė neslėpė savo ketinimų ir visiems naudinga sužinoti, kaip mėsa atsiranda ant žmonių stalo. Nors mokiniai buvo skatinami šerti kiaules ir su jomis bendrauti, buvo įspėti, jog tai nėra augintiniai. „Jos bus su mumis tik 9 mėn. Mokyklos ūkyje gyvuliai auginami geresnėmis sąlygomis, turi daugiau erdvės, palyginti su tradiciniais kompleksais. Paskerdus kiaules, jų mėsa bus parduota“, – rašoma mokyklos internetinėje svetainėje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos