Sodininkystės ir daržininkystės institutas turi naują vadovą
2013-12-02

Kaunas. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės institutui nuo praėjusios savaitės vadovauja naujas direktorius. Juo tapo  Audrius Sasnauskas, iki šiol dirbęs instituto direktoriaus pavaduotoju mokslui. Jis pakeitė buvusį ilgametį instituto vadovą Česlovą Bobiną.

Kitąmet penkiasdešimtmetį švęsiantis A. Sasnauskas yra biomedicinos mokslų srities agronomijos krypties daktaras. SDI direktoriaus pavaduotojo mokslui pareigas jis ėjo nuo 2004 m., buvo Sodininkystės ir daržininkystės instituto tarybos narys, Augalų genų banko tarybos narys, įvairių svarių mokslinių leidinių Lietuvoje ir užsienyje redaktorių kolegijos narys, kelių knygų sodininkystės tema autorius.

A. Sasnauskas yra daug nuveikęs sodo augalų selekcijos srityje, yra obelų veislių Rudenis, Skaistis, juodųjų serbentų veislių - Gagatai, Kriviai, Kupoliniai, Salviai, Gojai, Svajai, Senjorai, Dailiai ir Karin bendraautorius.

Už mokslinę ir visuomeninę veiklą yra apdovanotas Žemės ūkio ministerijos apdovanojimu už ilgametę instituto mokslinę veiklą bei eksperimentinę plėtrą, o Švietimo ir mokslo ministerija jį apdovanojo kaip komunikabiliausią mokslininką (2008 m.).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Audrius Sasnauskas aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose moksliniuose projektuose, yra Europos vaisių tyrimo institucijų tinklo EUFRIN, Tarptautinės sodininkystės ir daržininkystės mokslo organizacijos ISHC ir kitus mokslininkus vienijančių organizacijų narys.

Buvęs instituto vadovas Č. Bobinas liko tęsti mokslinį darbą Sodininkystės ir daržininkystės institute, o artimiausioje ateityje numatoma, kad jis administruos Atviros prieigos centrą „Vaisių ir daržovių perdirbimo technologijų modeliavimo laboratorija".

Patvirtinti visų padalinių vadovai

Oficialiai A. Sasnauskas direktoriaus pareigas pradėjo eiti nuo lapkričio 26 dienos. Šiek tiek anksčiau, lapkričio 20 d. įvyko Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Mokslo tarybos posėdis, kuriame Centro direktoriaus teikimu, Tarybos pritarimu slaptu balsavimu buvo patvirtinti ne tik Sodininkystės ir daržininkystės instituto, bet ir visų kitų LAMMC struktūrinių padalinių vadovai.

Miškų instituto vadovu išrinktas Marius Aleinikovas (iki šio laikinai ėjęs šias pareigas), Žemdirbystės instituto direktoriumi perrinktas Vytautas Ruzgas. Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu LAMMC direktoriaus pareigas toliau eis profesorius, habilituotas daktaras Zenonas Dabkevičius.

Kitų LAMMC struktūrinių padalinių vadovai nesikeitė. Profesorius Gediminas Staugaitis dirbs Agrocheminių tyrimų laboratorijos direktoriumi, Vėžaičių filialo vadove toliau bus Danutė Karčiauskienė, Vokės filialo direktoriumi - Almantas Ražukas.

Elmininkų bandymų stoties vadovas - Kęstutis Rainys, Joniškėlio bandymų stoties - Stanislava Maikštėnienė, Perlojos bandymų stoties - Rūta Česnulevičienė, Rumokų bandymų stoties - Antanas Marcinkevičius, Upytės bandymų stoties - Audrius Zalatoris. Per Tarybos posėdį taip pat patvirtinta, jog Vita Tilvikienė toliau eis Centro mokslinės sekretorės pareigas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai