Paskirtas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius
2010-01-05

Akademija (Kėdainių r.), sausio 5 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriumi Švietimo ir mokslo ministro įsakymu vakar paskirtas prof. Zenonas Dabkevičius, ligšiolinis Lietuvos žemdirbystės instituto direktorius.

Kaip jau skelbta, nuo šių metų trys žemdirbiškos krypties mokslo institutai – Lietuvos žemdirbystės, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės ir Lietuvos miškų – sujungti į vieną Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą (LAMMC).

Geografiškai LAMMC apims visą Lietuvą: centrinė Žemdirbystės instituto būstinė yra Kėdainių rajone, Akademijoje, du filialai Vokėje ir Vėžaičiuose, šešios bandymų stotys Elmininkuose, Joniškėlyje, Kaltinėnuose, Perlojoje, Rumokuose ir Upytėje, bei Agrocheminių tyrimų centras Kaune. Sodininkystės ir daržininkystės institutas įsikūręs Kauno r., Babtuose, Miškų institutas – Kauno r., Girionyse.

Kaip „Mano ūkiui“ yra sakęs Zenonas Dabkevičius, apie permainas žinota ir joms rengtasi jau visus metus, tad psichologiškai žmonės joms yra nusiteikę. Pasak direktoriaus, mokslo įstaigų sujungime jis įžvelgiąs daugiau pliusų negu minusų. Kadangi jungiasi agrarinės krypties mokslo įstaigos, ir iki šiol palaikiusios glaudžius santykius, dalykinės mokslinės funkcijos nenukentės, problemos bus nagrinėjamos kompleksiškai, o tyrinėjimų sritys išsiplės, be to, bus racionaliau panaudojami resursai.

Habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Z. Dabkevičius LŽI dirba nuo 1976 m., 1984–1992 – Fitopatologijos sektoriaus vedėjas, 1992–1996 m. – direktoriaus pavaduotojas, nuo 1997 m. – direktorius. Nuo 2001 m. – profesorius, Lietuvos mokslų akademijos narys ekspertas. 2008 m. Z. Dabkevičiui paskirta Lietuvos mokslo premija.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai