Naujas mikroskopas leidžia pamatyti karvių embrionus iš vidaus
2017-10-18

Ilinojus. Fizikai rado būdą išgauti trimačius gyvų karvių embrionų vaizdus, skelbia „ScienceDaily". Šis metodas gali būti pritaikytas ir žmogaus organizmui bei padėti įvertinti embrionų gyvybingumą prieš dirbtinį apvaisinimą.

Viena dirbtinio apvaisinimo procedūra gali kainuoti iki 20 tūkstančių dolerių, todėl nenuostabu, kad bandančios susilaukti vaikų poros nori kuo didesnių sėkmės šansų pačiu pirmuoju bandymu. Vienas pagrindinių uždavinių šioje srityje yra rasti neintervencinį būdą nustatyti, kurie embrionai yra gyvybingiausi. Tam gali būti pritaikytas metodas, sukurtas karvių embrionams.

„Žiūrint į mėginius kitais metodais, vaizdas atrodo išplaukęs dėl šviesos, atsimušančios nuo paviršių. Lyg žiūrėtum į debesį," - aiškina naujo darbo bendraautorius Michailas Kandelis.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Kartu su Ilinojaus universiteto kolegomis inžinieriais jis sukūrė gradientinės šviesos mikroskopiją (GLIM), leidžiančią detaliai atvaizduoti daugiasluoksnius karvės embriono audinius. GLIM leidžia kontroliuoti, kaip giliai šviesa įsiskverbia į audinį, todėl gali padaryti nuotraukas skirtinguose audinio lygiuose. Vėliau nuotraukos sujungiamos į trimatį viso objekto vaizdą.

Surasti sveikiausią embrioną - tik pusiaukelė. „Pagrindinis išbandymas bus įrodyti, kad embrionas, kurį atrinkome mūsų metodu, išaugo į gyvą veršelį," - pabrėžia Marčelo Rubesa (Marcello Rubessa), vienas projekto autorių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai