Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Mokslas
Naujas mikroskopas leidžia pamatyti karvių embrionus iš vidaus

Ilinojus. Fizikai rado būdą išgauti trimačius gyvų karvių embrionų vaizdus, skelbia „ScienceDaily". Šis metodas gali būti pritaikytas ir žmogaus organizmui bei padėti įvertinti embrionų gyvybingumą prieš dirbtinį apvaisinimą.

Viena dirbtinio apvaisinimo procedūra gali kainuoti iki 20 tūkstančių dolerių, todėl nenuostabu, kad bandančios susilaukti vaikų poros nori kuo didesnių sėkmės šansų pačiu pirmuoju bandymu. Vienas pagrindinių uždavinių šioje srityje yra rasti neintervencinį būdą nustatyti, kurie embrionai yra gyvybingiausi. Tam gali būti pritaikytas metodas, sukurtas karvių embrionams.

„Žiūrint į mėginius kitais metodais, vaizdas atrodo išplaukęs dėl šviesos, atsimušančios nuo paviršių. Lyg žiūrėtum į debesį," - aiškina naujo darbo bendraautorius Michailas Kandelis.

Bioversija 22 08 31

Kartu su Ilinojaus universiteto kolegomis inžinieriais jis sukūrė gradientinės šviesos mikroskopiją (GLIM), leidžiančią detaliai atvaizduoti daugiasluoksnius karvės embriono audinius. GLIM leidžia kontroliuoti, kaip giliai šviesa įsiskverbia į audinį, todėl gali padaryti nuotraukas skirtinguose audinio lygiuose. Vėliau nuotraukos sujungiamos į trimatį viso objekto vaizdą.

Surasti sveikiausią embrioną - tik pusiaukelė. „Pagrindinis išbandymas bus įrodyti, kad embrionas, kurį atrinkome mūsų metodu, išaugo į gyvą veršelį," - pabrėžia Marčelo Rubesa (Marcello Rubessa), vienas projekto autorių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos