Keturios valstybės rengs glifosato vertinimo ataskaitą
2019-04-29
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas yra pažadėjęs, kad šalyje bus uždraustas glifosatas, taip suerzindamas didelę dalį ūkininkų

Briuselis. Prancūzija, Vengrija, Nyderlandai ir Švedija rengs naują glifosato veikliosios medžiagos vertinimo ataskaitą Europos Komisijai.

Tai nuspręsta Europos Komisijos Augalų, gyvūnų, maisto ir pašarų nuolatinio komiteto Augalų apsaugos produktų įstatymų leidybos posėdyje.

Europos Komisija 2017 m. gruodžio 12 d. atnaujino glifosato licenciją penkeriems metams po to, kai valstybių narių kvalifikuota dauguma tam pritarė 2017 m. lapkričio 27 d.

RVAC 21 09 30

Licencija baigia galioti 2022 metų gruodžio 15 dieną. Likus 3 metams iki šio termino gamintojai turi pateikti prašymus dėl licencijos galiojimo. Iki šios datos Europos Komisija turi parengti ir glifosato vertinimo ataskaitą.

Iki 2021 metų birželio vertinimas turi būti pateiktas Europos maisto saugos tarnybai (EFSA), o tada jis bus perduotas visoms ES narėms svarstyti ir pateikti atsiliepimus. Remiantis jais EFSA pateiks savo išvadą dėl glifosato naudojimo.

Naujas sprendimas dėl šio herbicido naudojimo ES turi būti paskelbtas iki 2022 metų gruodžio.

Nė viena valstybės savanoriškai nepasisiūlė rengti naujos vertinimo ataskaitos, todėl atlikti šį darbą deleguota keturioms ES šalims. Neskelbiama, kaip šios šalys pasidalins darbus.

Iš šių keturių valstybių tvirtą poziciją uždrausti glifosatą turi Prancūzija. 2015 metų balsavime Vengrija, Nyderlandai ir Švedija pritarė glifosato licencijos pratęsimui.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai