Kanadoje išvestos koloradams atsparios bulvės
2018-07-04

Otava. Naujos bulvių veislės, pasižyminčios natūraliu atsparumu kolorado vabalams, Kanados rinkoje gali atsirasti jau po penkerių metų.

Kanados bulvių tyrimų centro (Frederiktone) mokslininkams pavyko pasiekti gerų rezultatų kuriant naujas bulvių veisles, atsparias koloradams. Naujos veislės kuriamos laukinių bulvių, įvežtų į Kanadą iš Pietų Amerikos, pagrindu.

Bandymai laukuose stebint bulvių atsparumą žaladariams parodė, kad 9 veislės yra natūraliai atsparios koloradams.

RVAC 21 09 30

Mokslininkai šiuo atveju netaikė augalų genų modifikavimo metodų, todėl sukurtos veislės nepriskiriamos GMO. Naujosios veislės iš laukinių bulvių dovanų gavo tam tikrą cheminę medžiagą, kurios kolorado vabalai netoleruoja. Ši cheminė medžiaga nežudo vabalų, bet juos atbaido.

Dvi veislės jau paruoštos pagreitintam dauginimui, belieka sulaukti įmonių, kurios įsigytų išskirtines teises tolesniems bandymams ir komerciniam bulvių sėklos platinimui. Anot mokslininkų, praėjus 5 metams nuo licencijos įsigijimo bulvių jau galės įsigyti ir ūkininkai.

Šiuo metu Kanados ūkiai kovai su kolorado vabalais naudoja neonikotinoidinius insekticidus, tačiau dėl neigiamo poveikio aplinkai juos ketinama uždrausti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai