Kai kurie veršeliai – pesimistai iš prigimties
2018-08-24

Otava. Veršeliai, kaip ir žmonės, yra linkę matyti stiklinę pustuštę arba puspilnę, rašo „Science Daily“. Tai išsiaiškino Britų Kolumbijos (Kanada) universiteto mokslininkai, raginantys atsižvelgti į gyvulių būdo skirtumus kuriant jiems optimalią aplinką.

„Kartais esame linkę matyti tik bandą, nors ją sudaro individai, skirtingai reaguojantys į stresines situacijas, – sako profesorė Marina von Kaizerling (Marina von Keyserlingk. – Dėl to net geromis sąlygomis kai kurie gyvūnai vis tiek kenčia.“

Per eksperimentą specialistai 22 veršelius iš pradžių supažindino su aptvaru, kurio sienoje paeiliui įrengė penkias ertmes. Kairiausioje ertmėje veršeliai rasdavo pieno, o dešiniausioje – tuščią buteliuką ir vėjo gūsį į šnerves. Taip jie greitai išmoko atskirti, kurioje eilės pusėje jų laukia apdovanojimas.

RVAC 21 09 30

Tada tyrėjai pieną pradėjo perkėlinėti į vieną iš trijų tarpinių ertmių. Paaiškėjo, kad vieni veršeliai buvo linkę paieškoti pieno ertmėse visai šalia tų, kuriose anksčiau gaudavo nemalonų gūsį. Tuo tarpu kiti veršeliai nuosekliai vengdavo bandyti laimę tarpinėse ertmėse, net jeigu jos būdavo arti kairiojo krašto.

Pakartojus eksperimentą po trijų savaičių, elgesio modeliai pasikartojo, taigi panašu, kad veršelių pesimizmas yra individualus bruožas, o ne trumpalaikė emocija.

Buvo atlikti ir standartiniai asmenybės testai, parodantys, kaip veršeliai reaguoja į naujas situacijas, pavyzdžiui, nepažįstamą žmogų ar objektą. Kaip ir tikėtasi, baikštumas ir pesimizmas pasirodė besantys glaudžiai susiję.

„Kitas mūsų žingsnis – suprasti, kokios sąlygos padeda užtikrinti geras gyvenimo sąlygas gyvuliams, – sako M. von Kaizerling. – Pavyzdžiui, į pesimizmą linkusiems veršeliams gali reikėti kitokių aptvarų ar elgesio negu mes įsivaizduojame."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai