Insekticidai keičia bičių genus
2013-07-12

Londonas. Notingemo universiteto specialistai nustatė, kad insekticidai neonikotinoidai neigiamai veikia bičių genus, rašo portalas „EurekAlert!". Tyrimas suteikia papildomo pagrindo neseniai priimtam Europos Komisijos sprendimui laikinai uždrausti tris neonikotinoidų rūšis dėl įtarimų, kad šios medžiagos gali būti susijusios su bičių nykimu.

Bičių genetikas prof dr. Rainhardas Štiogeris (Reinhard Stöger) su kolegomis atliko lauko eksperimentų su bitėmis ir insekticidu imidaklopridu. Mokslininkai nustatė, kad net labai maža medžiagos koncentracija - dvi dalys vienam milijardui - pakeičia kai kurių genų veiklą bičių organizme.

Imidaklopridas, kaip paaiškėjo, apsunkina bičių lervų ląstelių vystymąsi. Jose suaktyvėja genai, susiję su toksinų skaidymu, pasikeičia ir kai kurių už ląstelės energiją atsakingų genų veikla. Ankstesnių tyrimų duomenimis, tokie pokyčiai sutrumpina geriausiai ištirtų vabzdžių - vaisinių muselių - gyvenimo trukmę ir sumažina tikimybę, kad jų lervos subręs.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Tai labai reikšmingas tyrimas, kuris aiškiai rodo pokyčius bičių genuose dėl pesticido, kuris šiuo metu plačiai naudojamas visoje Didžiojoje Britanijoje," - sako didžiausio šalies vartotojų kooperatyvo atstovas Krisas Šerlokas (Chris Shearlock).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai