Antibiotikų naudojimas auga bauginančiais tempais
2017-10-12

Bernas. Gyvuliams duodamų antibiotikų kiekis iki 2030-ųjų, tikėtina, išaugs net 52 procentais, jeigu nebus imtasi šių medžiagų kontrolės, informuoja sciencedaily.com

Ciuricho, Prinstono ir Kembridžo universitetų tyrėjai atliko tyrimą, kuriame analizuojamos skirtingos priemonės, galinčios apriboti numatomą antibiotikų gausėjimą maisto pramonėje. Rezultatai dar labiau neraminantys nei jau ir taip pesimistinės prognozės, paskelbtos prieš 7 metus.

„Gyvuliai šiandien gauna beveik triskart daugiau antibiotikų nei žmonės, nors dažnai tam nėra medicininių priežasčių, - teigia pirmojo pasaulinio tyrimo bendraautorė Ema Glenon (Emma Glennon). - Dėl to daug naujų infekcijų, kurios atsparios antibiotikams, iš pradžių atsiranda gyvuliuose, o vėliau jos pereina žmonėms."

Mokslininkai mato dvi išeitis. Pirmiausia, pasak jų, reikėtų įvesti mokestį už antibiotikų naudojimą, o surinktas lėšas investuoti į geresnes galvijų auginimo sąlygas, kuriose reikėtų mažiau antibiotikų, ypač - skurdesnėse šalyse. Antras sprendimas - antibiotikų kiekio apribojimas.

RVAC 21 09 30

Paskaičiuota, kad Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse kiekvienam gyvulio kilogramui skiriant ne daugiau kaip 50 miligramų antibiotikų per metus, bendras antibiotikų sunaudojimas kristų iki 60 proc. ir nesulėtintų skurdesnių šalių ekonomikos augimo.

Atliekant tyrimą buvo sudėtinga surinkti pakankamai duomenų. Dabartinės išvados paremtos viešai prieinamais duomenimis 37 šalyse, tačiau visi gyvulių sveikatos pramonės atstovai atsisakė pasidalyti informacija apie antibiotikų pardavimus ar kainas.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai