Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Maistas
T. Povilauskas: panaikinus PVM lengvatą, maitinimo įmonėms bus prasčiau

Vilnius. Nuo kitų metų naikinant dabar galiojančią 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įmonėms, restoranai ir kiti šios paslaugos teikėjai gali didinti kainas, sako SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

„Šiam sektoriui bus sudėtingiau. Jeigu PVM tarifas didėja iki 21 procento, (...) tai reiškia, kad jeigu nedidinsi kainų, kitais metais auginti pelno nėra šansų. Akivaizdu, kad tų bandymų didinti kainas bus, bet faktas, kad šių įmonių savininkams nieko labai gero nežada“, – antradienį SEB banko makroekonomikos apžvalgos pristatyme sakė T. Povilauskas.

Seimas praėjusią savaitę nepriėmė svarstyti opozicijos siūlymo pratęsti PVM lengvatą maitinimo sektoriui. 

Bioversija 2024 07 09 m7

T. Povilausko manymu, kitais metais bendras paslaugų kainų augimas Lietuvoje gali siekti 5 proc., nes verslas į kainas įskaičiuos didėjantį darbo užmokestį ir kitus kaštus.

„Apie 5 procentus vidutinis metinis kainų padidėjimas kitais metais. Manau, kad kainos turėtų padidėti, nes yra augantys darbo kaštai, vis tiek bus bandoma tai perkelti į galutinę kainą. Turbūt supranta ir patys paslaugų teikėjai, kad perkamoji galia teoriškai yra kažkiek atsigaunanti ir tų bandymų bus“, – sakė T. Povilauskas.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos