Pasaulio maisto premiją šiemet pelnė bulvės
2016-10-17

Niujorkas. Pasaulio maisto apdovanojimą ir piniginę premiją šiemet pelnė keturių mokslininkų komanda, kuriai pavyko praturtinti saldžiąsias bulves vitaminu A. Komisija pripažino, kad vitaminu praturtintos bulvės turės teigiamą poveikį milijonų žmonių sveikatai, pranešė BBC.

Naujų bulvių kūrėjams laimėjimas atiteko už „geriausią biorfortifikacjos pavyzdį". Pasaulio maisto premija teikiama nuo 1986 metų, siekiant įvertinti darbus, kuriais gerinama maisto kokybė ir didinamas kokybiško maisto prieinamumas. Premijos dydis - apie 250 tūkst. JAV dolerių.

Trys nugalėtojai dr. Marija Andrade (Maria Andrade), Robertas Mvanga (Robert Mwanga) ir Žanas Lau (Jan Low) iš Tarptautinio bulvių centro apdovanoti už saldžiųjų bulvių, kurių minkštimas primena apelsiną, sukūrimą, o ketvirtajam mokslininkui - Hovardui Buji (Howard Bouis) iš Tarptautinio maisto politikos tyrimų instituto - apdovanojimas paskirtas už 25 metų darbą, paverčiant biofortifikaciją tarptautine augalų vystymo strategija daugiau kaip 40-yje pasaulio šalių.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) apibrėžia biofortifikaciją kaip procesą, kurio metu maistinių augalų maistinės savybės yra pagerinamos taikant žemės ūkio praktikas, augalų selekciją ir modernias biotechnologijas.

Mokslininkų darbo svarba ypač akcentuojama todėl, kad vitamino A trūkumas yra viena iš opiausių besivystančių šalių mitybos problemų. Tai gali sukelti regėjimo, imuniteto praradimą, bloginti augimą, didinti mirtingumą. Su šia problema kasdien susiduria daugiau kaip140 mln. vaikų 118-oje šalių ir daugiau kaip 7 mln. nėščių moterų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai