Galima gauti paramos ūkinių gyvūnų įsigijimui
2020-07-13

Vilnius. Nuo šiandien, liepos 13 d., kiaulių laikytojai, dėl afrikinio kiaulių maro atsisakę šių gyvūnų auginimo, gali teikti paraiškas gauti de minimis pagalbą ūkiniams gyvūnams įsigyti.

Pareiškėjams atlyginama iki 90 proc., bet ne daugiau kaip 2 tūkst. Eur vienam pareiškėjui, kitų, išskyrus  kiaules, ūkinių gyvūnų įsigijimo išlaidų per 4 metus. Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos nuo 2019 m. lapkričio 1 d. ir (arba) einamaisiais metais.

Paraiškų teikimo laikotarpiu pareiškėjas gali teikti vieną paraišką, bet ne daugiau kaip keturias paraiškas per 4 metus, jei neviršijama didžiausia nurodyta paramos suma.

RVAC 21 09 30

Pareiškėjai turi kreiptis į savivaldybės administraciją pagal fizinio asmens gyvenamąją vietą arba juridinio asmens buveinės adresą ir pateikti reikiamus dokumentus.

Pretenduoti į paramą gali tie augintojai, kurie iki paraiškos pateikimo dienos laikė nuo 1 iki 100 tinkamai registruotų bei suženklintų kiaulių ir vykdydami VMVT nurodymus jas paskerdė. Parama gali būti teikiama ir tiems augintojams, kurie patys atsisakė auginti kiaules jas visas išskersdami ar nugaišindami

Gaudamas tokią pagalbą, nuo jos skyrimo dienos pareiškėjas įsipareigoja ketverius metus nelaikyti kiaulių, o įsigytus kitus ūkinius gyvūnus privalo ženklinti ir registruota numatyta tvarka.

Iš viso tokiai pagalbai skiriama 200 tūkst. Eur. Paraiškos renkamos iki rugpjūčio 31 d.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai