


Vilnius. Japonijos veterinarijos tarnybos atstovai ketina mokytis iš Lietuvos, kaip kovoti su kiaulių maru, sako vizitą Japonijoje baigęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.
„Pasiūlėme Japonijos delegacijai atvykti į mūsų kiaulių maro tyrimų ir mokymo centą. Jie labai susidomėjo, kadangi šiuo metu Japonijoje po truputį plinta ne afrikinis, bet klasikinis kiaulių maras. (...) Pristatėme savo patirtį, jie labai susidomėjo ir artimiausiu metu jų delegacija atvyks į mūsų centrą pasisemti patirties“, – BNS penktadienį telefonu iš Tokijo sakė ministras.
Anot jo, tikimasi, kad delegacija iš Japonijos į Lietuvą atvyks balandį.
Pernai Lietuvoje įsteigtas afrikinio kiaulių maro mokymo ir kompetencijos centras tarptautiniu lygiu šviečia ir moko veterinarijos inspektorius, veterinarijos gydytojus, kiaulių augintojus ir medžiotojus, gerina ekspertų gebėjimą nustatyti marą ankstyvosiose stadijose, atlieka stebėsenos ir kontrolės įvertinimą, pranešė ministerija.
G. Surplys Tokijuje susitiko su Japonijos maisto saugos ir vartotojų teisių apsaugos ministru Mitsuhiro Miyakoshi (Micuhiru Mijakošiu), žemės ūkio, žuvininkystės ir miškų viceministru Susumu Hamamura bei Gifu miesto gubernatoriumi Hajime Furuta (Hadžime Furuta).
Vizito Japonijoje metu taip pat pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Japonijos ir Lietuvos centru, kad Lietuvos kompanijoms būtų lengviau pasiekti Japonijos rinką, bei sutarta, kad kitąmet Japonijoje vyksiančių olimpinių žaidynių metu keliuose Japonijos miestuose bus pristatomas lietuviškas maistas.
Ministras Japonijoje dalyvavo vienoje didžiausių tarptautinių maisto ir gėrimų parodų Azijoje – „Foodex Japan“. Joje produkciją pristatė ir 9 Lietuvos įmonės.
Nuo vasario 1 dienos įsigaliojus Europos Sąjungos ir Japonijos laisvos prekybos sutarčiai, turėtų išaugti lietuviškų prekių eksportas į Japonijos rinką – bus panaikinta 91 proc. importo muitų, įskaitant visas pramonines prekes.
Japonija yra viena prioritetinių rinkų, čia jau galima eksportuoti paukštieną, jautieną ir grūdines kultūras, medų, o šiemet gauti leidimai gyvų arklių bei naminių augintinių (kačių ir šunų) eksportui.
2017 metais Lietuva į Japoniją eksportavo prekių už 118,8 mln. eurų, iš jų 96 proc. – lietuviškos kilmės.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Palengvintos paramos sąlygos biosaugos priemonėms
2025-04-15 -
Norėdami išvengti gyvulių ligų, pirmiausia jų laikytojai turi pakeisti mąstymą
2025-04-01 -
Snukio ir nagų liga pateko į Slovakiją
2025-03-24
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)